reklama

Sony na IFA – Xperia XZ a Xperia X Compact

Sony na IFA – Xperia XZ a Xperia X Compact
2016-09-01T14:17:03+01:00
• 1. 9. 2016

Sony na IFA představilo dvojici nových telefonů, jež jsme prakticky dopředu znali. Zásluhu na tom mělo i české Sony, když neuhlídalo informace na svém webu. Xperia XZ a Xperia X Compact nabízí kompaktní rozměry, vylepšený fotoaparát a sjednocený design se zaobleným povrchem, díky čemuž telefon dobře padne do ruky. Novinkou je pak schopnost optimalizace, kdy se telefon učí návyky svého uživatele a tím poskytuje větší komfort při používání a každodenní práci.

Oba telefony přicházejí s vylepšeným fotoaparátem, který je vybaven mnoha novými technologiemi, jež umožní zachycovat ještě lepší snímky a momentky než doposud. Za zmínku stojí například triple image sensing, což je technologie zprostředkovávající pořizování snímků s živějšími a realističtějšími barvami za jakýchkoliv podmínek. Ostření obstarává klasické automatické ostření v kombinaci s hybridním prediktivním autofokusem.

Sony XZ Forest Blue Group 1 Sony XZ Forest Blue Front 1

Sony Xperia XZ

Xperia XZ nabízí 5,2palcový FullHD displej, 23MPx fotoaparát na zádech a přední 13MPx kamerku. Výkon obstarává Snapdragon 820 v kombinaci se 3 GB RAM. Úložiště má v základu 32 GB u varianty s jednou SIM. Dual SIM varianta obdrží 64GB úložiště. Obě verze rovněž disponují slotem na microSD kartu až o velikosti 256 GB.

Baterie u vybavenějšího modelu nabízí kapacitu 2900 mAh, což by mělo dostačovat na jeden den výdrže. Sony kromě rychlého nabíjení rovněž implementovalo technologie, které se postarají o dlouhou životnost baterie. Battery Care například zajistí nabíjení dle zvyklostí uživatele, takže například v 90 % nabíjení přeruší a pokračuje až tehdy, když je třeba, čímž se zabraňuje nadměrnému nabíjení a degradaci baterie například během noci.

Sony XZ Forest Blue Back Sony XZ Platinum Back Sony-XZ-Mineral-Black-Back

Sony Xperia XZ – barevné varianty

Xperia XZ navíc obdržela certifikace IP65 a IP68, takže by měla být odolná proti vodě a prachu. Z konektivity telefon nabízí A-GNSS (GPS + GLONASS), Wi-Fi, Bluetooth 4.2, DLNA, Miracast, NFC a samozřejmě plnou podporu LTE. Použitý je zatím systém Android Marshmallow, ale aktualizace na Android Nougat je velice pravděpodobná.

Druhá novinka Xperia X Compact je se svým 4,6″ HD displejem ještě kompaktnější, než Xperia XZ. Nabízí přitom stejně tak dobrou výbavu, jen v menším podání. Procesor je sice slabší Snapdragon 650, ale stále zde máme 3 GB RAM a 32GB úložiště, tentokrát bez větší varianty. Potěší ale stejné fotografické schopnosti u hlavního fotoaparátu, ten přední v tomto případě nabízí jen 5 MPx.

2016-09-01 (1) 2016-09-01 (2) 2016-09-01

Naše fotografie Xperia X Compact

Baterie je také slabší, ale 2700 mAh je stále dostačující hodnota pro jednodenní výdrž, navíc díky použitým optimalizacím lze očekávat vzhledem ke kapacitě nadprůměrnou výdrž, než za normálních okolností. Xperia X Compact nemá Dual SIM verzi, jinak je konektivita shodná s předešlou zmíněnou novinkou. Oba telefony také disponují čtečkou otisků prstů a budou dostupné ještě letos. Xperia XZ se na trh dostane v říjnu a Xperia X Compact již v září. Bohužel zatím neznáme oficiální české ceny, ty doplníme do tohoto článku jakmile nám budou oznámeny.

Sony Xperia X Compact Mist Blue Back Sony Xperia X Compact Universe Black Back Sony Xperia X Compact White Back

Xperia X Compact – barevné varianty

My jsme pro vás přímo v Berlíně natočili rychlý pohled na telefon, který je dostupný na našem Periscope. Ve večerních hodinách lze očekávat také video s prvním pohledem a podrobnějšími dojmy. Video naleznete později jak na našem YouTube kanálu, tak i přímo zde v článku.

Zdroj: tisková zpráva

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim