reklama

USB-IF přichází s novým certifikačním programem

USB-IF přichází s novým certifikačním programem
2016-08-20T17:30:47+02:00
• 21. 8. 2016

V poslední době se v androidím světě poměrně často řeší, zda je pro uživatele nový standard USB-C natolik přínosný, aby jej začaly společnosti hromadně nasazovat do svých zařízení. Obecně jsou uživatelé s novým portem spokojeni a nyní se dozvídáme, že i zaměstnanec Googlu jménem Benson Leung má stejný postoj. Osobně se totiž snaží mezi uživatele dostat kvalitní USB kabely i adaptéry.

I snad proto vznikl certifikační program nazvaný USB-IF. Podpůrná organizace pomáhá rozšířit nejen povědomí o kvalitních součástkách pro chytrá zařízení, ale snaží se i najít nové partnery. S těmi se pak snaží vytvořit dohodu o výrobě a dodávání certifikovaných kabelů a adaptérů pro napájení. V podstatě se má jednat o menší kontrolní skupinu, díky níž se do rukou uživatelů nemá dostat lecjaké vyrobené příslušenství.

V tuto chvíli se však nejedná o nic, co by mělo okamžitě změnit svět a zaručit kvalitu kabelů či adaptérů. Pokud si tak koupíte například telefon a na příslušenství uvidíte značku certifikace USB-IF, můžete si být jisti, že právě držíte odzkoušené a prověřené produkty dané firmy. Další informace se můžete dozvědět na infografice níže.

nexus2cee_Certified_USB_Charger_Logo__Certification_Program_Infographic

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat