reklama

Tvůrce Clash of Clans kupuje čínská společnost za miliardy

Tvůrce Clash of Clans kupuje čínská společnost za miliardy
2016-06-21T15:24:50+02:00
• 21. 6. 2016
4

Pokud nehrajete Clash of Clans, tak jste minimálně aspoň slyšeli o tomto fenoménu. Za touto hrou stojí finské vývojářské studio Supercell, které se například chlubilo v minulém roce, že za jeden den vydělalo na této hře 5 miliónů dolarů. Je známo, že za rok 2015 byly příjmy pro Supercell v hodnotě 2,3 miliard dolarů, přičemž zisk byl 964 miliónů dolarů. V téže roce byla stanovena hodnota studia na 5,25 miliard dolarů a letos je tato částka takřka dvojnásobná.

Clash of Clans

Šest let od svého založení získává nového majitele v podobě čínské společnosti Tencent Holdings, která má ve své domovině významné postavení s internetovými službami. Například vlastní komunikační službu WeChat, přičemž na poli her není žádným nováčkem. Tencent Holdings odkupuje 84 % vývojářského studia Supercell za přibližně 8,6 miliard dolarů.

Samotný obchod je nutné schválit příslušnými autoritami, přičemž se počítá s uzavřením ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Co se týče finského studia, tak stále zůstává ve Finsku a v tuto chvíli se nebudou dít zásadní změny. Na druhou stranu takto získává další potenciální zákazníky/hráče na čínském trhu.

Zdroje: androidauthority.com, windowscentral.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

V roce 2015 měli docela vysoké náklady, když z příjmů 2,3 miliardy měli zisk jen 964 milionů… Asi mají před budovou soukromé letiště s firemním tryskáčem…..

Martin Novotný

21. 6. 2016, 16:51
Android aplikace

nejak to nechapu s temi cinskymi hraci….. vzdyt si to muzou stahnout z GP i bez tohle obchodu….

Ján Valkovič

VIP 21. 6. 2016, 19:00

Ak sa nemylim, tak vacsina telefonov v Cine sa predava bez GP, vyrobcovia maju vlastne obchody s aplikaciami a casto su tam platene aplikacie (hudba, filmy) zadarmo. Skor to vyzera tak, ze sef Tencentu sa rad hrava a ma nadhernu sekretarku, ktorej inteligencia je nepriamo umerna jej krase. Toto nie je prva hra, ktoru kupili
https://en.wikipedia.org/wiki/Tencent#Investments

No tak to je něco….

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim