reklama

VoIP-Pal žaluje Apple o 2,8 miliard dolarů

VoIP-Pal žaluje Apple o 2,8 miliard dolarů
2016-05-12T08:20:59+02:00
• 12. 5. 2016

Být velkou společností má své výhody, ale bohužel i nevýhody. O tom by mohl samotný Apple vyprávět, neboť je pod neustálým tlakem, a to díky soudním sporům. Do značené míry si za to může cupertinská společnost sama, ovšem najdou se mezi námi tací, kteří na firmě budou chtít vydělat několik milionů dolarů. Mezi takové patří třeba VoIP-Pal.

VoIP-Pal

 

VoIP-Pal žaluje Apple o 2,8 miliard dolarů, a to kvůli patentu, který prý společnost sídlící v Cupertinu porušila. Jedná se o patent, který Apple porušil v rámci svých internetových služeb – iMessage a FaceTime.

Zařízení, podporující funkci iMessage a Facetime, umožňuje iniciovat komunikaci mezi volajícím a volaným. Volaným může být uživatel Apple produktu nebo také produktu jiné firmy. V případě, že volaným je majitel Apple produktu, probíhá komunikace přes služby iMessage a FaceTime.

Ovšem pokud uživatel nemá žádný Apple produkt, je například zpráva odeslána klasicky pomocí SMS či MMS. Apple přímo či nepřímo praktikuje určité nároky patentu, který zařadí uživatele do databáze a následně určí, jak má být hovor či zpráva přesměrována.

Je velmi zajímavé, že VPLM tento problém řeší s Applem již od 9. února letošního roku. Společnost však oznámila, že chtěla s firmou z Cupertina vše vyřešit mimosoudně. Nicméně i přesto se rozhodla podat obvinění.

Zdroje: iphonehacks.com, ubergizmo.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim