reklama

Survive Wilderness Survival – dokonalý simulátor přežití?

Survive Wilderness Survival – dokonalý simulátor přežití?
2016-05-03T17:43:05+02:00
• 2. 5. 2016
2

Survival simulátorů je dnes velká spousta a neomezují se jen na velké herní platformy, ale jsou i na té mobilní. Ve většině případů se jedná o 3D nebo 2D hry. Survive – Wilderness Survival je po všech směrech jedinečnou hrou. I přes jednoduché, avšak účelné prostředí vás dokáže na dlouhé hodiny vtáhnout do hry. Herními principy a příběhem by se však mohla inspirovat nejedna z větších her stejného žánru.

game_start_screen game_menu

settings before_gameplay

Jak jinak začít boj o přežití než nehodou

Hra začíná autonehodou v naprosté pustině. Nemáte signál a po cestě, na které jste havarovali, auta nejezdí. Budete muset vyrazit po vlastních. Zásob nemáte na rozdávání. Jídlo a pitnou vodu zanedlouho vyčerpáte. Teplo zrovna taky není a únava vás dostihne co nevidět. Ideální začátek pro boj o přežití. Možností, jak zemřít, je totiž hned několik. Podchlazení, dehydratace, hlad. Vaše přežití na cestě do bezpečí tak bude záviset na jen vašich rozhodnutích.

start_game_01 start_game_02

start_game_03 start_game_04

Tutorial?

Hra nemá žádný tutorial. Ovšem u této hry by byl zbytečný, jelikož vývojář myslel na vše a během hraní si budete moct zobrazit různé popisky, které vám vše ve stručnosti vysvětlí. Jednotlivé popisky ve hře však mají font psacího písma, které se v potemnělém grafickém prostředí hry můžou pro někoho stát špatně čitelné. Určitě bych tak uvítal jiný font a barvu písma. Před samotným hraním máte možnost si vybrat hned ze 3 obtížností hry. NORMAL, TOUGH a EXTREME. Pro začátek určitě doporučuji NORMAL, abyste se mohli seznámit se všemi herními prvky. I tak se může stát, že váš první herní počin skončí smrtí herní postavy. Ohlídat totiž všechny atributy zajištující vaše přežití nebude zrovna jednoduché. Jednotlivé obtížnosti se od sebe liší nejen stylem hry, ale i vybavením, které vaše postava bude mít. Proto jako prvním vaším úkolem by mělo být si pořádně prohlédnut inventář a zjistit, co a hlavně kolik toho máte, jelikož většina důležitých věcí, jako je například jídlo, voda nebo sirky (zapalovač), vám dojdou během několika prvních dní.

gameplay_screen inventory

Herní prostředí je jednoduché a přehledné

K inventáři se také vztahuje další z mých výtek ke zpracování. Pohyb v inventáři zastupuje dvojice tlačítek. Přivítal bych spíš podobný pohyb, jako je v craftingovém menu. Jedním z dalších prvků hry, který se mi velmi líbil, je právě již zmíněný crafting. Je to neodmyslitelná část celé hry. Musím pochválit, že vývojář myslel i na takový detail, jako jsou zkušenosti. Málokdo totiž ví, jak za pomoci dřeva a provazu vyrobit například rybářský prut. I vaše herní postava bude muset minimálně dvakrát vyrobit háček, než se jí to povede. Nic se tedy většinou nepovede na první pokus. A není to jen u craftingu, ale i například u rozdělávání ohně pomocí tření dvou dřívek nebo u rybolovu a jiných dalších úkonů, které vám pomůžou přežít další den a noc v divočině. Užitečným pomocníkem během dne také bude informace, kolik zbývá hodin do setmění. V noci se totiž některé věci stávají prakticky nemožnými. Jako je například sbírání dřeva, bobulí nebo hledání stop zvěře a následný lov. Škoda, že během noci se také nezobrazuje doba do rozbřesku, ale když se nad tím zamyslíte, tak vysledovat dobu, kdy zapadne slunce, je mnohem jednodušší než  zjistit dobu, kdy slunce vyjde.

crafting food_menu

traveling_menu traveling

Co dodat?

K hernímu prostředí není snad kromě použitého fontu a pohybu v inventáři co vytknout. Hra je dobře zpracovaná po všech směrech, avšak osobně jsem postrádal například animace, které by hraní trochu ozvláštnily. Poslední pochvalu bych rád směřoval na ozvučení. Na zvuku si totiž vývojář dal záležet a během hraní se stává skoro nutností použít sluchátka. Vývojář na svých webových stránkách přislíbil vydání hry na iOS ještě během letošního roku. Pro ty z vás, které hra oslovila a chtějí vývojáře podpořit, je dole odkaz na stránky hry. Možná díky podpoře fanoušků a hráčů Survive – Wilderness Survival zůstane hra bez reklam a zdarma.

you_surviveo end_game_score

Na závěr

Hraním Survive – Wilderness Survival jsem strávil spoustu času už dříve, kdy hra byla teprve v začátcích a chybělo jí oproti současné verzi spoustu funkcí. Hra je opravdu nakažlivě chytlavá a rozhodně u ní strávíte několik hodin. Vzhledem k tomu, že se jedná ještě o alfa verzi, je těžké Survive – Wilderness survival ohodnotit, jelikož s budoucím vývojem se může, ale nemusí něco zhoršit. I tak si hra zaslouží 5 z 5 bodů.

logo-app Survive - Wilderness survival Juuso Hietalahti Zdarma ANDROID

Zdroj: thesurvivegame.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Martin Wetter

Androiďák se zájmem o mobilní technologie všeho druhu. Jsem nadšenec převážně mobilních her, ale nebráním se i jiným herním platformám.

Komentáře

Karel Schmiedberger

2. 5. 2016, 18:40

Nějak nerozumím větě „Vaši nepřátelé na cestě do bezpečí, která bude záviset na vašich rozhodnutích.“

Martin Wetter

3. 5. 2016, 17:44

Děkuji za komentář. Tato část mi nějak unikla a opravdu nedává smysl. Vše je napraveno :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat