reklama

SkinTrack – budoucnost nositelného příslušenství?

SkinTrack – budoucnost nositelného příslušenství?
2016-05-17T11:30:22+01:00
• 17. 5. 2016

Současné chytré hodinky a náramky neobsahují jen malé počítače s displeji. Součástí jsou nejrůznější senzory, přičemž nejrozšířenější měří srdeční puls. Na trh se dostávají i takové produkty, které dokáží například měřit vodivost kůže. Dalším krokem může být SkinTrack, což je velmi jednoduše řečeno rozšiřující technologie pro ovládání nositelné elektroniky.

SkinTrack

SkinTrack je vyvíjen v rámci Future Interfaces Group na Carnegie Mellon University a přidává další možnost ovládání. V tuto chvíli se skládá ze dvou komponentů – pásek s elektronikou a speciálním prstenem. Ten vysílá vysokofrekvenční signály, přičemž pásek je zachytává pomocí několika senzorů. Následnými výpočty lze určit, kde se dotýkáte kůže a jakým směrem pohybujete prstem.

Ačkoliv je tato technologie v „plenkách“ a zatím nevypadá příliš vábně, tak po zainvestování může působit velmi slibně. Pokud si domyslíme, že modularita hodinek dovolí měnit pásky s nejrůznějšími funkcemi, může se jednat o celkem zajímavý koncept.

Pokud bych zašel dál, hodinky by mohly být napojeny na jiné zařízení a z mé ruky by se tak stala kompletní dotyková plocha. To by mohlo mít lepší použitelnost než třeba televize se sledováním rukou pro ovládání.

Zdroj: geek.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim