Domů » Články »
Současné chytré hodinky a náramky neobsahují jen malé počítače s displeji. Součástí jsou nejrůznější senzory, přičemž nejrozšířenější měří srdeční puls. Na trh se dostávají i takové produkty, které dokáží například měřit vodivost kůže. Dalším krokem může být SkinTrack, což je velmi jednoduše řečeno rozšiřující technologie pro ovládání nositelné elektroniky.
SkinTrack je vyvíjen v rámci Future Interfaces Group na Carnegie Mellon University a přidává další možnost ovládání. V tuto chvíli se skládá ze dvou komponentů – pásek s elektronikou a speciálním prstenem. Ten vysílá vysokofrekvenční signály, přičemž pásek je zachytává pomocí několika senzorů. Následnými výpočty lze určit, kde se dotýkáte kůže a jakým směrem pohybujete prstem.
Ačkoliv je tato technologie v „plenkách“ a zatím nevypadá příliš vábně, tak po zainvestování může působit velmi slibně. Pokud si domyslíme, že modularita hodinek dovolí měnit pásky s nejrůznějšími funkcemi, může se jednat o celkem zajímavý koncept.
Pokud bych zašel dál, hodinky by mohly být napojeny na jiné zařízení a z mé ruky by se tak stala kompletní dotyková plocha. To by mohlo mít lepší použitelnost než třeba televize se sledováním rukou pro ovládání.
Zdroj: geek.com
Domů » Články »
Oficiálně – Moto G4, Moto G4 Plus a Moto G4 Play [aktualizováno]
OnePlus 3 se odkrývá na renderu [aktualizováno]
Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.
Komentáře