reklama

Samsung v Indii uvádí tablet se skenerem duhovek

Samsung v Indii uvádí tablet se skenerem duhovek
2016-05-28T07:30:04+02:00
• 28. 5. 2016

Samsung oznámil nový tablet pro Indii, který obsahuje technologii pro rozpoznávání duhovky a je pojmenovaný Galaxy Tab Iris. Tablet je určen pro vládní a B2B (business to business) sektor.

Uvnitř dotykového zařízení tepe blíže neurčený čtyřjádrový procesor na frekvenci 1,2 GHz doplněný o 1,5 GB operační paměti. Displej bude mít sedmipalcovou úhlopříčku  s rozlišením 1024 x 600 pixelů. Interní paměť zařízení je 8 GB a zadní fotoaparát má rozlišení 5 MPx. Celé zařízení bude poháněno Androidem 5.0 Lollipop. Cena byla vyčíslena na 13 499 indických rupií (v přepočtu přibližně 4850,- Kč).

V Indii se v březnu schválil nový identifikační doklad, který nese název Aadhaar. Je to 12ciferná číslice vydaná  indickou agenturou UIDAI (Unique Identification Authority of India). Tablet bude sloužit k ověření biometrických údajů, pro bezhotovostní a bezpapírové styky s úřady a firmami. Galaxy Tab Iris bude poskytovat bezhotovostní a bezpapírové služby, např. v bankovnictví, zdravotnictví nebo třeba ve vzdělávání.

 

Zdroj: news.samsung.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Olžbut

Studuje střední průmyslovou školu v oboru IT. Veliký nadšenec motorsportu. Fanoušek společnosti Sony, od které vlastní smartphone Sony Xperia Z2 a hodinky Sony Smartwatch 2.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat