reklama

CREO Mark 1 – první telefon z indického startupu

CREO Mark 1 – první telefon z indického startupu
2016-05-03T11:30:03+02:00
• 3. 5. 2016

V indickém Bengalúru byl odhalen první model ze startupového projektu od společnosti CREO. Zařízení nemá za cíl útočit na nejvyšší příčky mezi chytrými telefony, takže hardwarová stránka moc neuspokojí nejnáročnější uživatele, ale naopak rozhodně taky nezklame. Novinka nese název Mark 1 a jejím klenotem bude nadstandardní podpora po stránce softwaru. Ke všemu dostát svých závazků vůči zákazníkům neberou vůbec na lehkou váhu.

CREO Mark 1 (1)

Kovový rámeček z obou stran obepíná sklo Gorilla Glass 3, kde do přední části zamířil 5,5palcový QHD displej (534 PPI) s 2.5D zakřivením. Uvnitř vyplňuje místo osmijádrový procesor Helio X10 (1,95 GHz) od MediaTeku, 3GB operační paměť RAM a 32GB úložiště rozšiřitelné paměťovou microSD kartou. Výdrž telefonu udává baterie o velikosti 3 100 mAh. V zádech zaujal místo 21megapixelový senzor (IMX230) fotoaparátu dodaný od Sony.

Softwarovou stránku zaštiťuje vlastní odnož systému, která byla pojmenována Fuel OS a vychází samozřejmě z Androidu. Výrobce razí do světa se sloganem ‚‚Nový telefon, každý měsíc‘‘, čímž mají přesně na mysli vydávání aktualizací každý měsíc. Nové funkce budou přinášeny podle zpětné vazby od fanouškovské komunity a před každou instalací dostanete přesné informace o tom, co každá verze přinese. Případné zájemce může zajímat cena 19 999 rupií (tj. cca 7 113 Kč).

CREO Mark 1 (3)CREO Mark 1 (2)

Zdroj: thetecholic.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného zrodu a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 7 let. Oblíbeným výrobcem je Apple, ale moc nezapomíná ani na Android nebo BlackBerry OS.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim