reklama

Apple nemá exkluzivitu pro značku iPhone Čína

Apple nemá exkluzivitu pro značku iPhone [Čína]
2016-05-04T10:00:16+01:00
• 4. 5. 2016

Dnes už málokdo ví, že například název iOS nepatřil vždy Applu. Původcem je společnost Cisco, která jej vytvořila jako zkratku z názvu Internetwork Operating System. Apple má pouze licenci na používání označení svého operačního systému. Nyní se ukazuje, že se bude podobný osud týkat i názvu iPhone, aspoň z části.

iPhone

Problém se naskytl v Číně, kde Apple oficiálně ztratil exkluzivitu pro název iPhone. To znamená, že americká společnost není jedinou firmou, která může prodávat produkty na čínském trhu s označením iPhone. Avšak v tomto případě se tamější obyvatelé nemusí obávat, že by si dva produkty mohli jen tak splést. iPhone v podání Applu bude stále znamenat smartphone, ale IPHONE v podání Xintong Tiandi znamená označení pro pouzdra a jiné kožené produkty.

Xintong Tiandi si totiž podalo žádost na ochrannou známku iPhone v roce 2007, tedy ve stejné době jako byl představen smartphone iPhone. Avšak Apple podal přihlášku na svůj název již v roce 2002, ale ke schválení došlo až v roce 2013. Naopak Xintong Tiandi získalo registraci již v roce 2010.

Nakonec Apple podal žalobu na Xintong Tiandi v roce 2012 kvůli názvu iPhone, ale soud americká společnost prohrála. Díky tomu se na čínském trhu může objevovat více produktů s označením iPhone.

Zdroje: appleinsider.com, mashable.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim