reklama

Microsoft se usmířil s Googlem, obě společnosti ruší vzájemné regulační stížnosti

Microsoft se usmířil s Googlem, obě společnosti ruší vzájemné regulační stížnosti
2016-04-25T07:15:13+02:00
• 25. 4. 2016

Microsoft a Google jsou bezesporu největšími technologickými společnostmi v USA a již z minulých zkušeností se dá odvodit, že se tyto dvě společnosti nemají příliš v lásce. To se ale kupodivu mění. Již v minulém roce se firmy Microsoft s Google dohodly na zrušení celkem dvaceti patentových žalob, které byly podány ve Spojených státech a Německu.

I přes tuto dohodu však nadále přetrvávaly vzájemné žaloby obou společností podané u regulačních orgánů. To se však nyní také mění a Microsoft s Googlem se dohodli na zrušení veškerých žalob, které byly dosud vedeny.

microsoft-love-google_story

Do budoucna se dle mluvčích obou společností nejprve Google s Microsoftem pokusí řešit problémy vzájemným jednáním a dohodami. Teprve ve chvíli, kdy by ani toto nepomohlo, by se přistoupilo k podání žaloby.

Mimo jiné vede v současné době Google spor s EU ohledně aplikací na Androidu. Mohlo by se tedy zdát, že se Microsoft snaží Googlu situaci trochu ulehčit. To však vyvrátilo tvrzení zástupců obou společností, kteří prozradili, že o přerušení sporů se jednalo již dlouho před tím, než EU začala vyšetřovat Google.

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim