reklama

iPad Pro 12.9 se nabíjí o 64% rychleji přes USB-C

iPad Pro 12.9 se nabíjí o 64% rychleji přes USB-C
2016-03-30T07:40:27+01:00
• 30. 3. 2016
1

Apple nedávno nabídl svým zákazníkům několik nových zařízení. Dvacetidevítiwattový adaptér za necelých padesát dolarů nabíjí pomocí propojení typu USB-C a je možnost ho koupit v Apple obchodě. Abyste ho mohli používat, musíte si za dalších třicet dolarů dokoupit metrový kabel s názvem “USB Type-C to lighting adapter”, což v překladu znamená, že kabel zapojíte do adaptéru a druhý konec do jediného USB portu na novém iPadu Pro 12.9”. Tento port je typu USB-C a je možné ho zastrčit do portu jakoukoli stranou konektoru.

MJ262

S novým silnějším adaptérem je možné nabít iPad Pro o 64 % rychleji. Původní adaptér měl pouhých dvanáct wattů.

Apple testoval rychlost nabíjení na již zmíněném skoro třináctipalcovém iPadu Pro, který  byl představen loni v září. Test probíhal za zapnutého letového režimu a plného jasu. Během prvních deseti minut a poté dalších deset minut s nejslabším jasem. Tablet se nabil z nula na pět procent při použití starého adaptéru. S novým adaptérem bylo dosaženo čtrnácti procent za stejný čas a totožných podmínek.

Máte-li necelé dva tisíce korun navíc, můžete si pořídit nový adaptér a nabíjecí kabel pro Apple produkty. Otázkou zůstává, proč Apple nepřidává tento adaptér spolu s iPadem.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Olda Jakubec

30. 3. 2016, 9:19

USB na ipadu pro?Kde je prosim ja tm vidim jn lightning konektor

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim