reklama

LG rozesílá velmi diskutabilní infografiku proti modelu S7 od Samsungu

LG rozesílá velmi diskutabilní infografiku proti modelu S7 od Samsungu
2016-02-25T07:25:06+01:00
• 25. 2. 2016
5

Na letošním MWC, z něhož jsme vám přinesli spoustu novinek, byly hlavním lákadlem dva představené telefony. Oba pochází ze stejného místa – Jižní Korea. Obrovský technologický gigant Samsung letos představil vylepšený model toho loňského, což vyvolalo nezvykle kladné reakce. LG oproti tomu šlo jinou cestou a představilo první „modulární“ chytrý telefon. Reakce jsou v tomto případě velmi rozdílné a rozpačité.

LG-G5-vs-Samsung-Galaxy-S7-infographic-01

Nyní však LG začalo šířit infografku, v níž se snaží přesvědčit uživatele, že její nový top model je o mnoho lepší, než je konkurenční Galaxy S7 od Samsungu. Proč je však tato infografika natolik diskutabilní? Pojďme se na to společně podívat.

Modularitu modelu G5 nikdo nemůže upřít, avšak již nyní vznikají sáhodlouhé diskuze o chatrnosti konstrukce a dalších možných nevýhodách, nemluvě o tom, že dodatečné komponenty pravděpodobně nebudou nejlevnější. Odnímatelná baterie je opravdu dobrá, zde s LG souhlasím. Nicméně model S7 disponuje baterií o kapacitě 3000 mAh, model G5 pak jen 2500mAh baterií. Awalys on display se počítá mezi dobré funkce, tudíž zde není třeba cokoliv řešit.

Kamera s větším počtem MPx nemusí vždy být lepší. To, že Samsung má k dispozici „jen“ 12MPx fotoaparát, ještě nic nemusí znamenat. S velikostí displeje je tu též trochu zacházeno špatně. Mnozí si myslí, že 5,2 palce už je hodně, tudíž mi nepřijde logické, aby zde byla „vytknuta“ Samsungu chybějící 0,2 palce. Navíc menší displej se stejným rozlišením nabídne lepší jemnost displeje. Co se týká odolnosti proti vodě a prachu, zde LG uznalo fakt, že v této oblasti je konkurence lepší. A slotem pro microSD kartu pak disponují oba.

Osobně se mi zdá, že tímto krokem se LG snaží zachránit budoucí prodeje, jelikož letos Samsung vsadil spíše na vylepšení, která mnohým přijdou vhod. Uvidím, s čím se obě společnosti ještě vytasí a zda bude neúprosný boj o každého nakupujícího pokračovat v nesmyslných infografikách.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Viktor Košíček

25. 2. 2016, 21:52

To je nehoráznost. LG došlo, že jejich letošní vlajková loď je propadák, a myslí si, že nějakou negativní reklamou na Samsung prodeje spraví. Jak ubohé.

Adam Kováč

25. 2. 2016, 10:38

Pořádné IPS je vždycky lepší, jak AMOLED. A to už jen kvůli standardnímu RGB oproti nehezkého Pentile (i když pravda, že při tom 2K rozlišení to je stejně jedno). LG G5 si mě zkrátka získalo. Předpokládám, že SAMSUNG sice nabízí IP68 certifikaci, ale dopadne to stejně jako u telefonů od Sony – mají je sice voděodolné a třesky plesky, ale v instrukcích je napsáno, že se nedoporučuje je do té vody brát. A ze zkušeností lidí okolo vím, že servisy zamítají problémy způsobené prosáknutím vody, a v jednom případě dokonce pouze vlhkosti. Optice LG věřím více, než optice Samsungu. Sice má Samsung větší pixely, na druhou stranu jsem skálopevně přesvědčen, že laserové zaostřování bude vždycky lepší, než fázová detekce.

Pavel Mareš

25. 2. 2016, 10:42
Android aplikace

Dle dosavadních informací ze zahraničí, má model S7 nejlepší displej, který kdy na trhu byl. To samé se týká i jeho fotoaparátu. Jinak myslím si, že AMOLED displeje jsou velmi kvalitní, o čemž jsem se již mnohokrát přesvědčil. Co se týká IP certifikace, s tou už Samsung zkušenosti má a mnohem lepší, než zmíněná společnost Sony.

Adam Kováč

25. 2. 2016, 10:54

Ty dosavadní informace jsou na svítivost displeje. Jinak jasně, bude to nejlepší displej, protože AMOLEDy mají dlouhodobě neměřitelné údaje. Co se dá změřit, je AdobeRGB škála, a tam se to liší recenze od recenze, kus od kusu (klasický AMOLED). Co se kamery týče, myslím si, že většina rozumných lidí uvítá spíše tu širokoúhlou 8MPx kameru na G5, než zvětšené pixely na S7. Bavil jsem se o tom i se známým, co dělá profi fotografa a sám tvrdil, že pokud budou mít hlavní foťáky podobnou kvalitu (jako to bylo v případě G4 vs S6), tak sáhne po G5 jen kvůli tomu. Neříkám, že S7 je špatný telefon. Jenom se zase dělá kolem něj tolik humbuku, který si ta faceliftovaná „es šestka“ zkrátka nezaslouží, zatím co o celkem revolučním LG G5 se skoro mlčí.

Ján Valkovič

VIP 25. 2. 2016, 7:32
Android aplikace

A displej na G5 svieti aj keď je vytiahnutá baterka :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim