reklama

Čtečka otisku prstů v tlačítku ovládání hlasitosti

Čtečka otisku prstů v tlačítku ovládání hlasitosti
2016-02-23T11:18:32+01:00
• 23. 2. 2016

Telefony se zabudovanou čtečkou zde byly už před Applem, ale až s příchodem iPhonu 5s si technologie začala pomalu probíjet cestu i do modelů konkurenčních značek. Apple vsadil na čtečku, kterou vestavěl do jediného fyzického tlačítka na přední straně – tlačítka home. Stejnou cestu zvolil i jeho největší konkurent Samsung. Další výrobci se poté rozhodli čtečku umístit například na zadní stranu (nové Nexusy) nebo netradičně na bok (Sony), kde čtečka zároveň slouží jako zapínací tlačítko.

iphone_5s_touch_id_fingerprint_video_hero_4x3

Společnost Synaptics nyní představila zcela novou čtečku, která je výjimečná svojí velikostí. Jmenuje se Natural ID a  je široká pouze 3,4 mm a hravě se vleze na bok jakéhokoliv dnes běžného smartphonu. Bude ji tak možné integrovat třeba právě do tlačítka na ovládání hlasitosti. Samotná šířka ovšem podle vyjádření společnosti není na úkor bezpečnosti. Pravě naopak. S čtečkou přichází i nová verze SentryPointu, tedy firmwaru, který se stará o rozpoznání otisku. Nyní by měl lépe odhalit skutečný prst od různě vyrobených kopií.

nexus-6p-official-02

Bohužel zatím nebyl ukázán žádný obrázek, který by čtečku ukazoval alespoň na nějakém prototypu. Budeme si muset tedy počkat. Senzor by se měl začít prodávat ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Smartphony vybavené touto čtečkou tedy až v roce 2017.

Zdroj: geek.com

reklama
reklama

Martin Čollák

Student Střední průmyslové školy. Rád cestuje, hlavně vlakem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim