reklama

Windows 10 Mobile budou s aktualizací Redstone konečně 64bitové

Windows 10 Mobile budou s aktualizací Redstone konečně 64bitové
2016-01-18T07:30:44+01:00
• 18. 1. 2016

Zatímco iOS i Android jsou již nějakou tu dobu 64bitové, Windows Phone a také Windows 10 Mobile jsou pouze 32bitovými operačními systémy. I přesto, že na mnoha telefonech fungují mobilní Windows na 64bitových procesorech od Snapdragonu, systém stále pracuje pouze v 32bitovém režimu.

Nyní se však ukazuje, že s očekávanou aktualizací Redstone se mobilní systém od Microsoftu stane 64bitovým, což by do budoucna znamenalo podporu více než 3 GB paměti RAM, nebo přes speciální emulátor chod x86 aplikací na ARM procesorech, čímž by se podstatně rozšířilo využití pro Continuum.

windows-10-smartphones

O nastávající změně neinformoval Microsoft cíleně. Na webu, kde nabízí pracovní pozice, zveřejnila redmondská společnost také nabídku na pozici „Senior Program Manager„, která mimo jiné zahrnuje plánování 64bitových ARM technologií s vlnou Redstone, což v podstatě naznačuje, že Microsoft hodlá s následující velkou aktualizací přejít na 64bitový systém.

Předpokládá se také, že následující top modely od Microsoftu by již mohly touto technologií disponovat a nabídnout tak lepší hardwarové vybavení v podobě alespoň 4GB paměti RAM, či nějakého procesoru od Intelu. Zatím jsou to však pouhé spekulace a na výsledek si budeme muset ještě nějaký ten měsíc počkat.

Zdroj: wmpoweruser.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim