reklama

Microsoft Band 2 představen – zakřivený displej a 11 senzorů

Microsoft Band 2 představen – zakřivený displej a 11 senzorů
2015-10-06T17:57:04+01:00
• 6. 10. 2015

Microsoft dnes v New Yorku pořádá tiskovou konferenci, při které představuje doslova nálož nového hardwaru. První novinkou je druhá generace náramku Microsoft Band 2. Oproti předchůdci vypadá Band 2 především více elegantně. První model působil spíše jako prototyp, který se omylem dostal do prodeje. Novinka na první pohled zaujme především elegantním kovovým provedením a zahnutým displejem, který by měl být navíc odolný.

microsoft_0115

Druhá generace má veškeré chyby první verze napravit. Například náramek má zahnutý OLED displej krytý sklíčkem Gorilla Glass 3. Integrace hlasové asistentky Cortana umožní komunikovat s telefonem, vytvářet události, odpovídat na zprávy a hovory nebo jednoduše zjistit, co je nového ve světě nebo jaké bude počasí. Ale vzhledem k tomu, že došlo k představení fitness náramku, přichází i Cortana s novými fitness funkcemi.

microsoft_0113 microsoft_0120

Pokud zapomenete na své cvičení, Cortana vám to připomene, což může být současně užitečné a otravné. Doufejme tedy, že tato funkce půjde případně vypnout. První Band měl 10 senzorů, druhá generace přináší nový jedenáctý senzor – barometr. Dle slov prezentujícího je užitečný především při vycházkách do hor, ale přiznejme si, že většina z nás ho využije pouze při chůzi do schodů.

microsoft_0121 microsoft_0122

Opět zde nalezneme vestavěnou GPS, senzor srdečního tepu, sledování kalorií a spánkové aktivity, gyroskop, senzor teploty kůže, UV senzor a v neposlední řadě také mikrofon. Náramek si může pořídit prakticky kdokoliv, vzhledem k tomu, že dokáže komunikovat jak s Windows Phone a Windows 10 Mobile, tak s Androidem a iOS. Zmíněno také bylo, že není určen pouze pro aktivní sportovce a atlety, ale taktéž pro lidi, kteří jen chtějí zlepšit svou fyzickou kondici občasným cvičením.

microsoft_0110 microsoft_0123

Důraz byl při představování kladen také na využití při specifických sportech, především pak při golfu. Náramek dokáže rozeznat, zda pouze trénujete odpal mácháním holí ve vzduchu, nebo zda již doopravdy hrajete a prý dokáže zaznamenávat také vaše skóre, což je vskutku zajímavé. Band 2 je v současnosti také údajně jediným náramkem, který dokáže odhadovat váš maximální příjem kyslíku.

Od dnešního dne je dostupný v předprodeji za 249 dolarů, což je v přepočtu přibližně 6 000 korun. Dostupnost je prozatím neznámá, tím pádem ještě nevíme, zda bude, na rozdíl od první generace, k dostání i na českém trhu. O dalších detailech o dostupnosti vás budeme informovat.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim