Apple Pay – infrastruktura by měla být připravena v dubnu

Apple Pay – infrastruktura by měla být připravena v dubnu
2015-02-25T07:15:43+02:00
• 25. 2. 2015

S příchodem iPhonu 6 byla představena také služba Apple Pay, díky které lze platit přímo z iPhonu přes NFC čip. Tato nová platební služba je však zatím dostupná pouze v USA. Nedávno ukázal zdrojový kód možné rozšíření do Číny. Nyní se k nám ale dostávají oficiální informace od společnosti Visa.

apple-pay-uk

Visa Europe konkrétně oznámila, že její evropské bezkontaktní platební terminály budou podporovat službu tokenizace, kterou používá Apple Pay. Jednodušeji řečeno, současné bezkontaktní technologie přenáší skutečná data přímo z kreditní karty na terminál. Na rozdíl od toho Apple Pay je takový prostředník a vysílá do terminálů jednorázové kódy namapované na vaši kreditní kartu.

Tato podpora ze strany Visa má přijít v polovině dubna. Díky tomuto kroku nebude rozšíření Apple Pay do Evropy již nic bránit, aspoň po stránce technologií. Bude tak záležet na samotném Applu, kdy službu zpřístupní i v evropských zemích ve spolupráci s konkrétními bankami. Již dříve také unikly informace, že ve Velké Británie má dojít ke spuštění Apple Pay v první polovině roku 2015, což se nyní jeví velmi reálně. V USA pak v současné chvíli služba úspěšně funguje a je podporována více než 80 bankami.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat