reklama

Apple Pay – infrastruktura by měla být připravena v dubnu

Apple Pay – infrastruktura by měla být připravena v dubnu
2015-02-25T07:15:43+00:00
• 25. 2. 2015

S příchodem iPhonu 6 byla představena také služba Apple Pay, díky které lze platit přímo z iPhonu přes NFC čip. Tato nová platební služba je však zatím dostupná pouze v USA. Nedávno ukázal zdrojový kód možné rozšíření do Číny. Nyní se k nám ale dostávají oficiální informace od společnosti Visa.

apple-pay-uk

Visa Europe konkrétně oznámila, že její evropské bezkontaktní platební terminály budou podporovat službu tokenizace, kterou používá Apple Pay. Jednodušeji řečeno, současné bezkontaktní technologie přenáší skutečná data přímo z kreditní karty na terminál. Na rozdíl od toho Apple Pay je takový prostředník a vysílá do terminálů jednorázové kódy namapované na vaši kreditní kartu.

Tato podpora ze strany Visa má přijít v polovině dubna. Díky tomuto kroku nebude rozšíření Apple Pay do Evropy již nic bránit, aspoň po stránce technologií. Bude tak záležet na samotném Applu, kdy službu zpřístupní i v evropských zemích ve spolupráci s konkrétními bankami. Již dříve také unikly informace, že ve Velké Británie má dojít ke spuštění Apple Pay v první polovině roku 2015, což se nyní jeví velmi reálně. V USA pak v současné chvíli služba úspěšně funguje a je podporována více než 80 bankami.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit