reklama

Google bude automaticky odečítat daň z aplikací prodávaných v Evropě

Google bude automaticky odečítat daň z aplikací prodávaných v Evropě
2014-12-03T10:30:48+02:00
• 3. 12. 2014

Google v příštím roce plánuje změnu některých podmínek, které se budou týkat Google Play. Jednou z takových změn je to, že bude aplikacím automaticky odečtena 25% daň. Týká se to těch, které jsou prodávané ve státech Evropské unie.

Současné podmínky Google Play platbu DPH nechávají na vývojářích. To se v budoucím roce ale změní. Kromě 30 %, které si Google účtuje jako transakční náklady, nově přibude i 25% daň z přidané hodnoty. Někteří vývojáři mohou zaznamenat menší příjmy, než mají doposud.

google-play-logo

Změny se projeví v Google Play Developer Console, kde i samotný Google doporučuje vývojářům, aby na základě těchto změn upravili jednotlivé ceny. Sama společnost o tomto kroku dává vědět dostatečně dopředu.

Pro uživatele v Evropě to může znamenat nárůst cen jednotlivých aplikací. Ani to však nemusí být pravda, protože mnoho aplikací je prodáváno v rámci Google Play celosvětově, a proto někteří vývojáři mohou menší příjmy z evropského trhu oželet. Momentálně to jsou ale spekulace. Na skutečná rozhodnutí vývojářů si budeme muset počkat do příštího roku.

Zdroj: phandroid.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim