reklama

Projekt Tango Tablet – vývojářský kit od Googlu poháněný Tegrou K1

Projekt Tango Tablet – vývojářský kit od Googlu poháněný Tegrou K1
2014-06-05T18:58:36+01:00
• 5. 6. 2014

Google právě oznámil nové zařízení v rámci projektu Tango, pod kterým se ukrývá výkonný tablet pro vývojáře. Ten je poháněn nejnovější generací čipsetu NVIDIA – Tegra K1. Tímto parametrem to nekončí, do 7″ tabletu se vešla 4GB paměti RAM nebo 128GB vnitřní úložiště.

Zatím neprobádanou oblastí jsou kamery snímací pohyb a hloubku obrazu podobně, jako u konzole Xbox s Kinectem. Mohli jste také zaslechnout, že něco podobného používá i nový přístroj od Amazonu, který toho využívá pro 3D prostředí systému. Přední kamera zabírá úhel 120° a zadní kamera o rozlišení 4MPx funguje na stejném principu, jako technologie HTC UltraPixel, ne-li totožném. Samozřejmostí je podpora sítě LTE.

nexusae0_hero_thumb

Vypadá to, že se budou kolem bezdotykového ovládání dít ještě velké věci a to se dozvíme možná již na blížícím se Google I/O. Pokud byste o takovém zařízení uvažovali, budete pravděpodobně zklamání, jelikož tato speciální verze je určena pouze pro vývojáře za cenu $1024, což je po přepočtu necelých 21 000 Kč. Je to podobná situace jako s Google Glass, nicméně tento koncept napovídá, kam se budou tablety a mobilní telefony ubírat v příštích letech.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim