reklama

Novinky Microsoftu aneb co se událo v minulých dnech a co nás teprve čeká

Novinky Microsoftu aneb co se událo v minulých dnech a co nás teprve čeká
2014-05-15T14:45:12+02:00
• 15. 5. 2014

 Windows Phone 8.1 se dočkal první aktualizace

Vývojářské sestavení systému WP 8.1 se dočkalo první aktualizace, která přinesla především sníženou spotřebu systému a opravu některých chyb. Opravena byla i špatná odezva dotyku u Lumie 1520. Chyba predikace textu, na kterou si stěžuje poměrná část českých uživatelů, nebyla stále opravena.

Windows Phone 8.1 se oficiálně dočkáme již v červnu

Dle oficiálního vyjádření společnosti Microsoft a plánů zobrazující začátky cyklů SW produktů MS se uvolnění systému Windows Phone 8.1 pro stávající zařízení se systémem WP 8 dočkáme již v červnu tohoto roku, konkrétně 24.

Windows Phone 9 a „obláčkový“ Windows v přípravě

Podle dokumentů objevených jedním čínským uživatelem Faikee MS připravuje operační systém založený na cloudové platformě Azure, mělo by se jednat o systém, který bude připomínat počin společnosti Google – Chrome OS, čistě cloudový systém okleštěný o některé funkce, který k plné práci vyžaduje připojení k internetu, zda se jedná o budoucnost operačních systémů, ukáže až čas.

Mnohem důležitějším názvem na onom dokumentu je systém Windows 9, u kterého si můžeme povšimnout informace o jeho mobilní verzi. Jak již bylo naznačeno několikrát, MS plánuje stále hlubší propojení desktopového, konzolového a mobilního systému, což by mělo přinést několik výhod jak pro samotné uživatele, tak i pro vývojáře těchto platforem.

windows_9

 

Microsoft naslouchá uživatelům a upravuje některé aplikace pro WP

Microsoft začal naslouchat svým uživatelům, zní to neuvěřitelně, ale je tomu tak. Pro několik svých aplikací zřídil webové stránky, na kterých uživatelé mohou psát své návrhy na úpravy a vylepšení. V následné vlně hlasování se pak rozhodne, zda žádanou funkci MS implementuje, či nikoliv. Některé ze změn se již do aplikací dostávají, příkladem může být aplikace Xbox Music, která se v minulých týdnech dočkala několika menších aktualizací. Tým stojící za aplikací Xbox Music přislíbil v budoucnu pravidelné dvoutýdenní updaty.

Vaše hudba v cloudu: MS propojí OneDrive a Xbox Music

Mnoho uživatelů služeb MS volalo po možnosti uložit svou vlastní hudbu na úložiště OneDrive a mít možnost ji přehrávat ve svých zařízeních. Ač je databáze Xbox Music podstatně velká, stále se v ní nenachází drobnější žánry hudby, a tak je tento krok ze strany MS vítaným zlepšením. Zda se hudba bude, či nebude započítávat do limitu úložiště, není zatím jasné.

Zatím není možné potvrdit datum, kdy k uvedení služby dojde, zřejmě se tak stane během uvedení WP 8.1 na trh.

Nokia plánuje expanzi Here maps i na další platformy

Nokia odprodala svou hardwarovou divizi společnosti Microsoft, nadále se však bude věnovat vývoji softwaru a podporou Here maps. Inzeráty Nokie hledající vývojáře pro platformu Android potvrzují dřívější spekulace, že se firma chystá rozšířit své mapové služby i na ostatní platformy.

Verze aplikace Here maps pro Android sice existuje, ale je vázána na řadu chytrých mobilních telefonů řady Nokia X.

Chytrý přívěsek Nokia Treasure tag v prodeji: Už nikdy neztratíte své klíče

Nokia uvedla do prodeje dlouhou dobu připravované příslušenství Treasure Tag, jedná se o přívěsek na klíče, který je přes bluetooth spárovaný s Vaším mobilním telefonem Lumia. Přívěsek se prodává ve dvou velikostech – větší a menší.

Větší z tagů umožňuje spárování pomocí NFC a obsahuje drobný reproduktor, který v případě aktivace tlačítkem v telefonu vydává hlasitý zvuk a pomůže Vám najít například klíče. Tlačítkem na tagu je naopak možné vyhledat váš mobilní telefon.

Menší bráška postrádá tlačítko i možnost párování pomocí NFC a je asi o polovinu menší.

Oba tagy by měly být dostupné ve čtyřech barevných variantách, předpokládaná cena většího z nich by měla v ČR být okolo 600 Kč, menšího 400 Kč.

Oba tagy slibují dlouhou výdrž na baterii v řádu několika měsíců. V případě, že dojde ke ztrátě spojení mezi tagy a telefonem, dá tuto situaci najevo akustický signál telefonu, v případě většího tagu i on.

V nejbližších dnech plánujeme podrobnou recenzi tohoto drobného příslušenství.

Ještě upozorňujeme, že podle vyjádření prodejního oddělení ještě původní finské divize mob. telefonů Nokia je dané příslušenství připravené exkluzivně právě pro telefony Lumia. Případná kompatibilita s jinými telefony s WP nebyla prozatím potvrzena.

Nokia-Treasure-Tag-in-post

 

 

LG údajně chystá model s Windows Phone 8.1

Podle fotografie zveřejněných na twitteru @evleaks má LG v přípravě model s operačním systémem Windows Phone, zda se opravdu nového modelu s tímto systémem od korejského výrobce skutečně dočkáme, prozatím nebylo potvrzeno. Jakýkoliv nový telefon s WP je však velice vítaným krokem a pomůže k posílení pozice tohoto systému na trhu.

lg

 

Bing se dočká expanze. O ČR ani slovo.

Vyhledávač Bing americké společnosti se v minulých dnech dočkal aktualizace na platformách iOS, Android a Firefox OS. Ruku v ruce s touto aplikací jde i zpráva o chystané expanzi tohoto vyhledávače i na další trhy, zda se dočkáme i v České republice, zatím zjišťujeme.

Patentová přihláška MS zachycuje chytré hodinky

Ani Microsoft nesmí vynechat boom v oblasti nositelného příslušenství, proto na americký patentový úřad podal patentovou přihlášku zachycující svůj koncept chytrých hodinek s dokovací stanicí.

sm2 sm1

 

Zdroje: myce.com, bgr.com, twitter.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Informatik a strojař srdcem i duší. Fanda mobilních technologií a bojovník za platformu Windows Phone. Student univerzity v Ústí nad Labem a vášnivý motorkář.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat