reklama

Toshiba – od modul├írn├şch mobil┼» k modul├írn├şm hodink├ím

Toshiba – od modul├írn├şch mobil┼» k modul├írn├şm hodink├ím
2014-04-22T09:20:33+02:00
ÔÇó 22. 4. 2014

Na za─Ź├ítku byl koncept Phoneblocks, kter├ęho se ujala spole─Źnost Motorola. Nyn├ş jej zn├íme jako Projekt ARA, kter├Ż je veden pod z├í┼ítitou Googlu. Ned├ívno jsme se do─Źkali p┼Öedstaven├ş prvn├ş MDK pro v├Żvoj├í┼Öe a spole─Źnosti, aby mohli za─Ź├şt vytv├í┼Öet aplikace nebo rovnou vlastn├ş bloky pro tento typ smartphonu.

ara.mosiac

Krom─Ť prvn├şch koncept┼», vide├ş a materi├íl┼» se ARA do─Źkala i vlastn├şch konferenc├ş. Na jedn├ę z nich se pochlubila spole─Źnost Toshiba sv├Żmi pokroky v r├ímci tohoto projektu. Krom─Ť toho, ┼że spolupracuj├ş s Google na v├Żvoji, uk├ízali i vlastn├ş koncept budouc├şho pou┼żit├ş.

Projekt ARA je o mo┼żnosti vym─Ť┼łovat jednotliv├ę sou─Ź├ísti smartphonu – CPU, fo┼ą├ík, displej, prost─Ť cokoliv. U Toshiby si z┼Öejm─Ť ┼Öekli, pro─Ź tyto bloky nevyu┼ż├şt i jinak. V r├ímci jejich prezentace byl uk├íz├ín koncept, kde vyt├íhnete blok ze smartphonu a zasunete jej do skeletonu v podob─Ť hodinek.

Untitled-1

V tomto p┼Ö├şpad─Ť by se jednalo sp├ş┼íe o krokom─Ťr. V z├íkladn├şch specifikac├şch bychom na┼íli procesor zalo┼żen├Ż na Cortex M4F, Bluetooth a senzory. Bu─Ć by dan├í sou─Ź├ístka m─Ť┼Öila t┼Öeba kroky v r├ímci smartphonu, nebo rovnou na va┼íem z├íp─Ťst├ş.┬áTento n├ípad m┼»┼że posunout projekt ARA na dal┼í├ş metu a otev├şr├í v─Ťt┼í├ş mo┼żnosti.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

P┼Öemysl Vacul├şk

Androi─Ć├ík, ┼í├ęfredaktor, tv┼»rce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Tak├ę milovn├şk adrenalinov├Żch sport┼», na kter├ę nem├í ─Źas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim