reklama

Toshiba – od modulárních mobilů k modulárním hodinkám

Toshiba – od modulárních mobilů k modulárním hodinkám
2014-04-22T09:20:33+02:00
• 22. 4. 2014

Na začátku byl koncept Phoneblocks, kterého se ujala společnost Motorola. Nyní jej známe jako Projekt ARA, který je veden pod záštitou Googlu. Nedávno jsme se dočkali představení první MDK pro vývojáře a společnosti, aby mohli začít vytvářet aplikace nebo rovnou vlastní bloky pro tento typ smartphonu.

ara.mosiac

Kromě prvních konceptů, videí a materiálů se ARA dočkala i vlastních konferencí. Na jedné z nich se pochlubila společnost Toshiba svými pokroky v rámci tohoto projektu. Kromě toho, že spolupracují s Google na vývoji, ukázali i vlastní koncept budoucího použití.

Projekt ARA je o možnosti vyměňovat jednotlivé součásti smartphonu – CPU, foťák, displej, prostě cokoliv. U Toshiby si zřejmě řekli, proč tyto bloky nevyužít i jinak. V rámci jejich prezentace byl ukázán koncept, kde vytáhnete blok ze smartphonu a zasunete jej do skeletonu v podobě hodinek.

Untitled-1

V tomto případě by se jednalo spíše o krokoměr. V základních specifikacích bychom našli procesor založený na Cortex M4F, Bluetooth a senzory. Buď by daná součástka měřila třeba kroky v rámci smartphonu, nebo rovnou na vašem zápěstí. Tento nápad může posunout projekt ARA na další metu a otevírá větší možnosti.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim