reklama

Majitelé iPhonů kupují vše s logem Apple studie

Majitelé iPhonů kupují vše s logem Apple [studie]
2014-02-16T12:07:47+02:00
• 15. 2. 2014

Podle nejnovější studie se zjistilo, že majitelé iPhone zařízení jsou slepě loajální ke společnosti Apple. Jsou ochotni tak koupit téměř cokoliv, co si vymyslí v Cupertinu a na výsledný produkt nalepí logo Apple. Výzkum provedla společnost SIMOnlyContracts.co.uk a účastnilo se jí 2000 vlastníků iPhonů.

Asi 60 % dotázaných připustilo tzv. slepou oddanost Applu a více než 78 % uvedlo, že si ani neumí představit mít jiný telefon než iPhone. Naopak pouze 50 % respondentů uvedlo opravdové nadšení z iPhonu. Jinými slovy jsou nadšení ze smartphonu jako takového, nikoliv však tím, že ho vyrobil Apple.

Apple_Campus_2_rendering

Průzkum také zjistil, že 54 % majitelů iPhonů mělo předcházející telefon také od Applu a 37 % kupovalo nový model kvůli seznámení se s novým rozhraním v iOS. Téměř třetina uvedla, že nejnovější iPhone je pro ně nejideálnější smartphone, a jedna čtvrtina zůstala o iPhonu kvůli specifickým službám, jako jsou FaceTime a iMessage.

Většina majitelů zkrátka věří v Apple a ani se moc nezajímá o ostatní výrobce. Navíc platí staré přísloví „když to není rozbité, tak to nespravuj“. Možná to je základem dlouhodobě kladných reakcí a zkušeností s Apple produkty. Ostatně toho se snaží dosáhnout všechny firmy jak u současných, tak i u nových zákazníků.

Z těch, kteří přešli na iPhone od jiných výrobců, jich 17 % pochází z BlackBerry, 14 % z telefonů Nokia, 9 % od Samsungu, 4 % od HTC a pouze 2 % z telefonů Sony.

Zdroj: bgr.com

reklama
reklama

Martin Krejza

Zajímám se o mobilní platformy a v současné chvíli vlastním zařízení s iOS a OSX.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim