reklama

Windows Phone předběhl iOS na Středním východě

Windows Phone předběhl iOS na Středním východě
2013-09-15T09:45:11+02:00
• 15. 9. 2013
1

Windows Phone patří celosvětově spíše na třetí pozici, co se týče rozšířenosti. Ovšem to se týká zejména západních zemí. Na Středním východě je situace trochu jiná, byť i zde zaujímá první pozici systém od Googlu. I v této části světa se začínají pomalu prosazovat smartphony, byť stále vedou běžné mobilní telefony.

Screenshot_266

Pokud se podíváme na obsazení celého trhu, tak dominantní společností je Nokia, která bude mít nového vlastníka v podobě Microsoftu. V tuto chvíli má celkově 45,2 % trhu na Středním východě – jsou zde započítány chytré i běžné mobily. Na druhém místě je Samsung s 18,3 %.

Nokia v oblasti prodeje smartphonů zaznamenala růst mezi prvním a druhým kvartálem tohoto roku – z 9,7 % na 11,8 %. Společnost Apple zaujímá se svým systémem iOS 11,4 %, díky čemuž se dostává za finského výrobce. Oba výrobce ale překonává BlackBerry s BB10 – ve druhém kvartálu tato společnost dosáhla na 13,3 %. První místo jednoznačně obsazuje systém Android s 60% podílem.

V tuto chvíli si mohou gratulovat v Microsoftu a v Nokii, ale musíme upozornit, že se blíží start prodeje nových iPhonů, což může zahýbat s pořadím. Rozdíl 0,4 % není příliš velký, takže Apple má šanci celkem jednoduše sesadit Windows Phone. Samozřejmě bude záležet na tom, jestli levné Lumie dokáží udržet svou pozici v prodejnosti.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ladislav Polický

16. 9. 2013, 15:47

Možná by nebylo od věci uvést zdroj těch údajů. EDIT Beru zpět, nevidím pro oči, je tam :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim