reklama

11. září se uskuteční další keynote Applu, tentokrát v Číně

11. září se uskuteční další keynote Applu, tentokrát v Číně
2013-09-05T09:00:04+02:00
• 5. 9. 2013

Včera ve večerních hodinách společnost Apple rozeslala pozvánky na keynote pořádanou 10. září, kde budou nejspíše představeny nové iPhony. Jejím konáním je město Cupertino v USA. Dnes však čínská média obdržela pozvánku na další keynote pořádanou v Pekingu v Číně o den později, tedy 11. září. Pozvánka na čínskou akci je úplně stejná kromě textu v čínštině jako na tu o den dříve. Keynote začíná ve 3 hodiny ráno našeho místního času (v 10 hodin na místě konání).

apple-china-invite

Co ovšem Apple na této konferenci představí? Spekuluje se o ponechání levného iPhonu 5C. V Číně se totiž prodejům iPhonu v místní konkurenci levných smartphonů příliš nedaří, a tak by tento krok dával smysl. Dokonce zde  iPhone nedávno předběhl i výrobce Xiomi a posunul ho v podílu na trhu až na sedmou pozici. Navíc písmeno C v názvu iPhone 5C by také mohlo znamenat China.

iphone_5c_video

Další spekulace naznačují partnerství Applu s čínským operátorem China Mobile. Ten má přes 700 milionů zákazníků a jedná se zároveň o největšího operátora na světě a také pouze u něj nenalezneme iPhone v nabídce. Partnerství naznačuje také to, že Tim Cook navštívil letos Čínu už dvakrát a údajně vedl rozhovory právě s China Mobile. Dle analytiků by tento krok pomohl také ke zvýšení hodnot akcií společnosti Apple.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim