reklama

11. září se uskuteční další keynote Applu, tentokrát v Číně

11. září se uskuteční další keynote Applu, tentokrát v Číně
2013-09-05T09:00:04+00:00
• 5. 9. 2013
Thumbnail

Včera ve večerních hodinách společnost Apple rozeslala pozvánky na keynote pořádanou 10. září, kde budou nejspíše představeny nové iPhony. Jejím konáním je město Cupertino v USA. Dnes však čínská média obdržela pozvánku na další keynote pořádanou v Pekingu v Číně o den později, tedy 11. září. Pozvánka na čínskou akci je úplně stejná kromě textu v čínštině jako na tu o den dříve. Keynote začíná ve 3 hodiny ráno našeho místního času (v 10 hodin na místě konání).

apple-china-invite

Co ovšem Apple na této konferenci představí? Spekuluje se o ponechání levného iPhonu 5C. V Číně se totiž prodejům iPhonu v místní konkurenci levných smartphonů příliš nedaří, a tak by tento krok dával smysl. Dokonce zde  iPhone nedávno předběhl i výrobce Xiomi a posunul ho v podílu na trhu až na sedmou pozici. Navíc písmeno C v názvu iPhone 5C by také mohlo znamenat China.

iphone_5c_video

Další spekulace naznačují partnerství Applu s čínským operátorem China Mobile. Ten má přes 700 milionů zákazníků a jedná se zároveň o největšího operátora na světě a také pouze u něj nenalezneme iPhone v nabídce. Partnerství naznačuje také to, že Tim Cook navštívil letos Čínu už dvakrát a údajně vedl rozhovory právě s China Mobile. Dle analytiků by tento krok pomohl také ke zvýšení hodnot akcií společnosti Apple.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit