reklama

Nový patent Applu zajistí ovládání domácnosti pomocí iPhonu

Nový patent Applu zajistí ovládání domácnosti pomocí iPhonu
2013-08-31T08:45:53+02:00
• 31. 8. 2013

Nový patent udělený společnosti Apple popisuje, jak by mohl být iPhone nebo podobné zařízení použito na ovládání futuristického „chytrého“ domu. Díky tomu by se dala ovládat domácí elektronika, osvětlení a teplota. Kromě toho i ukládat specifické scény. Ty by umožňovaly rychle přepnout například na scénu ke studovávání či k relaxování.

iphone-remote-patent

Patent s číslem 8 519 820 pod názvem „Systémy a metody pro ukládání a obnovu scén v multimediálním systému“, zjevně přesahuje možnosti multimédií. O jeho publikaci se postaral vývojář Applu  Alan Cannistraro, který stojí třeba také za iTunes Remote aplikací pro iOS (ovladaní iTunes na PC pomocí iOS zařízení). Tu samou aplikaci lze také použít na ovládání Apple TV, nový patent však možnosti ovládání elektroniky značně rozšiřuje.

iphone-remote-patent iphone-remote-patent-1

Celé to zní velmi slibně, avšak podobné projekty na ovládání celé domácnosti tu jsou již dnes. Například v Americe systém AT & T Digital Life již umožňuje ovládat spotřebiče po celém domě, a to i vzdáleně z mobilního zařízení. O podobný projekt usiluje například i LG, které má výhodu, že vyrábí kromě telefonů i domácí spotřebiče. Tím pádem bude pro firmu snažší integrace chytré domácnosti.

att-digital-life-controls-640
Aplikace AT&T Digital Life

Zdroj: technobuffalo.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat