reklama

Sony připravuje foťák jako příslušenství k mobilním zařízením

Sony připravuje foťák jako příslušenství k mobilním zařízením
2013-07-21T08:34:55+01:00
• 21. 7. 2013

Možná si říkáte, že se jedná jen o výstřelek společnosti, která hledá jen cestu, jak se odlišit od konkurence. Na druhou stranu se zřejmě vydává směrem, který může uspokojit majitele mobilních telefonů, kteří chtějí pořizovat kvalitní fotografie. V této oblasti se smartphony stále nemohou vyrovnat běžných foťákům, které nabízejí lepší optiku, senzory a další vlastnosti. Fotografové se tak musí spoléhat na samostatná zařízení, ale možná je nadchne připravovaná novinka od Sony.

Concept-Xperia-Camera-Mount

Je až nemožné zabudovat kvalitní foťák s optikou do úzkého těla mobilního telefonu. Vidíme zde snahy třeba od Nokie, ale stále se jedná o mobily s lepšími fotografickými schopnostmi. V brzké době se ale můžeme dočkat atypického příslušenství od Sony, které se zatím dá popsat jako příslušenství v podobě foťáku. Dle spekulací se má jednat o samostatný foťák s optikou, který bude nabízet 20.2MPx senzor Exmor R s čočkami Carl Zeiss (podobný ze Sony DSC-RX100 II). Ve výbavě bude také paměť a baterie. Displej nehledejte, jelikož k tomuto účelu má sloužit smartphone. Komunikace bude probíhat skrze WiFi a Bluetooth.

Na videu výše se můžete podívat, jak by celé příslušenství mohlo vypadat. Je zřejmé, že se nejedná o novinku, ale možná tento způsob řešení uspokojí náročné fotografy, kteří chtějí pořizovat snímky pomocí smartphonu. Zatím si musíme počkat na doplňující informace nebo oficiální uvedení.

Zdroje: talkandroid.com, sonyalpharumors.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim