reklama

FixYa studie: Telefony od Applu jsou nejspolehlivější

FixYa studie: Telefony od Applu jsou nejspolehlivější
2013-02-25T08:21:35+01:00
• 25. 2. 2013

Komunitní stránka FixYa, poskytující spotřebitelům tipy pro řešení problémů až u 8 milionů výrobků, dnes vydala zprávu o spolehlivosti chytrých telefonů. Ta vznikla na základě srovnání mezi 30 miliony uživateli a jejich nahlášenými problémy s chytrými telefony od Applu, Samsungu, Nokie a Motoroly. Každý výrobce obdržel podle spolehlivosti určitý počet bodů a ve výsledku se produkty společnosti Apple ukázaly jako nespolehlivější s nejmenším počtem problémů.

FixYa

Apple získal 3,47 bodů, což je oproti Samsungu s 1,21 body opravdu velký skok. Ostatní výrobci, jako je Nokia s 0,68 a Motorola s 0,13, jsou na tom ještě mnohem hůř. Tyto body byly jednotlivým výrobcům přerozděleny z celkových 722 558 problémů. Uživatelé jablečného iPhonu si nejvíce pochvalovali, že vždy pracuje, jak má, co se týče základních funkcí, a nikdy v nich nenarazili na žádný problém.

FixYa - Výrobci

Z opačného úhlu pohledu, největší stížnosti iPhone sklidil u životnosti baterie, na kterou si stěžovalo 35 % uživatelů. Následovalo nedostatek nových funkcí, špatné přizpůsobení a nakonec problémy s Wi-Fi připojením. V minulosti se majitelé iPhonu potýkali s několika problémy u baterie. Jeden z problémů způsobovaly chyby v iOS 5, ale to Apple následně vyřešil novou aktualizací. Někteří uživatelé si na výdrž baterie také stěžovali v oblastech se slabým pokrytím signálu.

FixYa - iPhone

V případě konkurentů tak u Samsungu nejčastěji dominovaly problémy s mikrofonem a reproduktorem. Uživatelé chytrého telefonu od Motoroly měli problémy s dotykovou obrazovkou a u Nokie s horšími časovými odezvami.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim