reklama

Asus Taichi: výkonný ultrabook se dvěma displeji VIDEO

Asus Taichi: výkonný ultrabook se dvěma displeji [VIDEO]
2013-01-28T14:11:35+01:00
• 27. 1. 2013

Společnost Asus uvedla na český trh výkonný ultrabook Taichi 21 a my jsme měli možnost si tohoto elegána pěkně osahat a vyzkoušet přímo na tiskové konferenci. Toto stylové zařízení svým pojetím a výbavou rozhodně zaujme oko nejednoho technologického nadšence. Super tenký ultrabook je vybaven dvěma displeji. V otevřeném stavu se jedná o nedotykový FULL HD displej a z druhé strany víka se pak nachází multidotykový FULL HD displej, který podporuje intuitivní ovládání operačního systému Windows 8 Pro. Díky této kombinaci tak Asus Taichi spojuje funkci notebooku a tabletu.

Ultrabook nebo tablet?

Zařízení disponuje dvěma displeji s úhlopříčkou 11,6 palců, které shodně podporují vysoké rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Displeje díky technologii IPS zaručují dobré pozorovací úhly, výrobce uvádí 178°, kvalitní podání barev a vysoký kontrast. Zařízení umožňuje přepínání mezi displeji, takže můžete pracovat v režimu notebooku nebo tabletu. Displeje můžete také používat najednou a však nezávisle na sobě.

Jednoduše pracujete na notebooku a další může pracovat s dotykovým displejem na druhé straně. Z jednoho počítače se tak rázem stávají dva. Taichi rovněž můžete využít při prezentacích, kdy zrcadlíte plochu z notebooku na protilehlý dotykový displej a sdílíte tak obsah přímo, aniž byste museli použít propojení s externím projektorem. Taichi mohou také využít dva lidé najednou a přitom každý může používat jinou běžící aplikaci.

Ovládání

Jak jsem již psal, ultrabook můžete používat jak v režimu notebooku, tak v režimu tabletu. Displej z druhé strany je multidotykový, nabízí rychlou odezvu a také podporu pro práci se stylusem, který je součástí výbavy.

Pokud budete pracovat v režimu notebooku, bude vám k dispozici touchpad s technologií Smart Gesture. Dále pak podsvícená klávesnice se senzorem okolního osvětlení, která dodává pocit komfortu při psaní, díky čemuž je tento ultrabook vhodný i pro práci, kdy potřebujete psát delší texty.

Výkon, zvuk a periferie

Taichi v sobě skrývá čipovou sadu Mobile Intel QS77 s výkonným procesorem Intel Core i7 a 4 GB operační paměti, což zaručuje opravdu vysoký výkon. Pro data je určen rychlý 256GB SSD disk a o grafický výkon se stará integrovaný čip Intel HD 4000. Kvalitní zvuk zajišťuje technologie ASUS SonicMaster, kterou vyvinula renomovaná společnost Bang & Olufsen ICEpower. Tato technologie nabízí širší frekvenční rozsah, čistší zvuk a lepší basy. Směrový vestavěný mikrofon s funkcí určování pozice zdroje zvuku, tlumením ruchu v pozadí a potlačením akustické odezvy, zajistí kvalitní podmínky pro videokonference.

Design

Tělo ultrabooku (resp. jeho šasi) je vyrobeno z tmavého matného hliníku. Víko je pak z vrchní části tvořeno lesklým černým plastem. Taichi se vyznačuje tenkými křivkami – v nejtenčí části měří jen 3 mm. Díky těmto ladným proporcí váží jen 1,25 kg. Na vnitřní straně víka je umístěna HD kamera, která je určena pro videokonference, na vnější straně je pak umístěn fotoaparát s automatickým ostřením a rozlišením 5 MPx. Horní víko má zaoblené hrany, díky kterým se v zavřeném stavu při používání tabletu příjemně drží v rukou.

Celkově na mě Asus Taichi udělal dobrý dojem. Vysoký výkon, kvalitní zpracování, rychlá odezva displeje a příjemné ovládání klávesnice z tohoto ultrabooku dělají opravdový klenot. Tomu logicky odpovídá i jeho cena, které je stanovena na 39 999 Kč s DPH. V průběhu tohoto roku společnost Asus uvede další model, který ponese označení Taichi 31. Bude se jednat o 13,3″ variantu, která nabídne vyšší výdrž baterie, která by se mohla rovnat až sedmi hodinám. Novinkou by měla být i čtečka paměťových karet.

Technická specifikace 

Galerie

Graf ceny produktu Asus TAICHI21-CW001P poskytuje server Heureka.cz

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim