10 věcí, bez kterých se neobejdete při horské turistice komerční článek

10 věcí, bez kterých se neobejdete při horské turistice [komerční článek]
2024-07-08T10:48:02+02:00
• 8. 7. 2024

Horská turistika je skvělým způsobem, jak se přiblížit přírodě, prozkoumat nádherná panoramata a posílit fyzickou kondici. Příprava na horskou túru je klíčová pro bezpečný a pohodlný pobyt v horách. Zde je deset věcí, které se vám mohou v horách hodit.

1. Kvalitní turistické boty zaručí pohodlnou cestu

Kvalitní turistické boty jsou základem pro výlet do hor. Měly by být pohodlné, voděodolné s protiskluzovou podrážkou a měly by poskytnout dostatečnou oporu kotníkům. Vhodná turistické obuv vám pomůže překonat náročný terén a předcházet zraněním.

2. Několik vrstev oblečení podle počasí vás udrží v suchu

Počasí na horách bývá často nepředvídatelné. Několik vrstev oblečení vám umožní přizpůsobit se změnám teploty. Základem je funkční prádlo odvádějící pot, izolační vrstva jako fleecová mikina a vrchní vrstva, která vás ochrání před větrem a deštěm.

3. Mapy nebo navigace pro případ nouze

I když máte GPS v telefonu, papírová mapa a kompas jsou nezbytné zálohy. Elektronické zařízení může selhat nebo se vybít, ale tradiční mapy a kompas vám pomohou dostat se zpět na správnou cestu.

4. Powerbanka vás udrží ve spojení

Powerbanka je nepostradatelná pro nabití mobilního telefonu či chytrých hodinek. V nouzových situacích může telefon sloužit jako záchranný prostředek, proto je důležité mít po ruce dostatek energie. Vyberte si Power Bank na mall.cz s dostatečnou kapacitou a zůstaňte ve spojení s okolním světem i na několikadenní túře.

5. Malá lékárnička by měla být samozřejmostí

Mít s sebou malou lékárničku může být v horách zásadní. Zabalte do ní základní zdravotnické potřeby, jako jsou náplasti, obvazy, antiseptikum a léky proti bolesti. V případě drobných úrazů budete připraveni poskytnout ostatním členům výpravy i sobě první pomoc. Dobře poslouží i autolékárnička doplněná o náplasti.

6. Nepodceňte dostatek jídla a vody

Dostatek jídla a vody je jedním z nejdůležitějších předpokladů pro úspěšný pobyt v horách. Sbalte si s sebou energeticky bohaté potraviny, jako jsou oříšky, sušené ovoce a energetické tyčinky. Nezapomeňte také na dostatečnou zásobu vody, případně filtrační láhev nebo tablety pro čištění vody z přírodních zdrojů. V případě náročné túry můžete vodu doplnit o iontové nápoje, které vám dodají ztracené vitamíny a minerály.

7. Vezměte si s sebou spolehlivý zdroj světla

Svítilna, ideálně čelovka, je nezbytná pro orientaci ve tmě. Ať už se ztratíte, nebo budete muset v horách přenocovat, svítilna vám poskytne světlo potřebné k bezpečnému pohybu v horách.

8. Přibalte do batohu nůž

Univerzální nástroj, jako je kapesní nůž nebo multitool, může být velmi užitečný při různých činnostech, jako je příprava jídla, oprava turistického vybavení či poskytnutí první pomoci.

9. Připravte se na déšť

Deštivé počasí může přijít nečekaně, na deštník v horách ale zapomeňte. Lehká a kompaktní pláštěnka nebo pončo vás udrží v suchu a pohodlí, což je zásadní pro udržení tepelné pohody.

10. Nezapomeňte sluneční brýle a opalovací krém

Sluneční záření je na horách velmi silné, a to zejména ve vyšších nadmořských výškách. Ochrana očí a pokožky před UV zářením je proto nezbytná. Kvalitní sluneční brýle a opalovací krém s vysokým faktorem by měly být povinnou součástí vaší výbavy.

Těchto pár věcí vám zajistí, že budete na horách připraveni na různé situace a že si túru užijete v pohodlí a bezpečí. Nezapomeňte také informovat někoho o své trase a plánovaném čase návratu, aby mohl v případě nouze přivolat pomoc. Přejeme vám šťastnou cestu a mnoho krásných horských zážitků!

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat