Apple zablokoval v AppStore aplikaci Provenance – emulátor konzolových systémů

Apple zablokoval v AppStore aplikaci Provenance – emulátor konzolových systémů
2024-06-15T11:40:58+02:00
• 15. 6. 2024

Zdroj: Neowin

Společnost Apple zablokovala emulátor Provenance pro iPhony a iPady v App Store, jak vyplývá z nedávné zprávy. Vývojáři emulátoru byli informováni, že jejich žádost o umístění do App Store byla zamítnuta, protože aplikace porušuje pravidla pro kontrolu aplikací.

Apple jde tvrdě po vývojářích aplikací v kontrole jejich aplikací

Apple v poslední době umožnil publikování některých emulátorů her třetích stran v App Store, což vedlo k uvedení několika populárních emulátorů. Prvním byl iGBA Game Boy Emulator, který však byl brzy odstraněn kvůli porušení pravidel. Následovaly emulátory jako Provenance, umožňující hrát hry z různých konzolí, a Delta, která přinesla hry pro PlayStation 1 na zařízení se systémem iOS. Dalšími významnými emulátory v App Store jsou RetroArch, PPSSPP a Folium, přinášející hry pro Nintendo 3DS.

Nicméně, emulátor UTM – Provenance, který je zaměřen na emulaci PC, byl zamítnut s tím, že „PC není konzole“. Společnost UTM uvedla, že Apple rovněž blokuje zařazení jejich aplikace do App Store třetích stran v Evropské unii. Apple údajně zamítl žádost UTM na základě pravidla 4.7, které se vztahuje na miniaplikace, minihry, streamované hry, chatboty, pluginy a herní emulátory. Zajímavé je, že toto pravidlo není uvedeno v pokynech pro notářské přezkoumávání aplikací.

Důvody zamítnutí nejsou zcela jasné. Vývojáři UTM se rozhodli, že nebudou nadále napadat toto rozhodnutí, jelikož považují získání schválení pro UTM SE (verzi s vypnutou funkcí Just In Time) za nedostatečně významné pro další boj. Tato situace naznačuje, že Apple nadále uplatňuje přísná pravidla pro schvalování aplikací v App Store, zejména pokud jde o emulátory, které by mohly ohrozit jeho kontrolu nad platformou.

Zdroj: neowin.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat