Sonos Roam 2 přichází do Česka aktualizováno

Sonos Roam 2 přichází do Česka [aktualizováno]
2024-05-24T15:00:14+02:00
• 24. 5. 2024

Zdroj: Sonos

Aktualizováno 24. 5.

Krátce po uvedení reproduktoru Sonos Roam 2 nám sdělilo české zastoupení, že je tato novinka také dostupná na českém trhu. Konkrétně se nabízí jen v bílé a černé barvě za cenu 4 990 Kč. Společnost vyzdvihuje následující vlastnosti:

  • Skvělý zvuk navzdory velikosti – poskytuje stejně bohatý, detailní zvuk a basy s čistotou, hloubkou a plností, jaké byste očekávali od mnohem většího reproduktoru.
  • Vylepšený design a uživatelské rozhraní – reproduktor vpředu zdobí elegantní monochromatické logo a na zadní straně jsou nově hned dvě samostatná tlačítka – pro Bluetooth a zapnutí/vypnutí reproduktoru.
  • Okamžité nastavení – nově se ihned po vybalení snadno připojte k mobilnímu zařízení přes Bluetooth bez nutnosti stahování Sonos aplikace, reproduktor je tak hned připraven k použití. Nastavte si ho pak také doma WiFi a připojte ke svému systému Sonos.
  • Automatické ladění Trueplay – Sonos Roam 2 bude vždy vyladěn pro nejlepší poslech v jakémkoli prostředí. Funkce je dostupná na Bluetooth i WiFi.
  • Jen tak nedohraje – reproduktor vydrží až 10 hodin nepřetržitého přehrávání na jedno nabití.
  • Připraven pro každé dobrodružství – Sonos Roam 2 je odolný vůči prachu a nečistotám, plně vodotěsný (IP67), takže si snadno poradí s deštěm, mořskou vodou, pískem, ale i horkem a chladnějším počasím.

Původní článek 23. 5.

Americký výrobce Sonos dokončil druhé pokračování bezdrátového reproduktoru z produktové řady Roam. Nový model s názvem Roam 2 si vysloužil velmi zajímavá vylepšení, která by rozhodně mohla oslovit i majitelé původní generace. Kromě nadstandardního zvuku je připravena nejen spousta přidaných tlačítek pro jednodušší ovládání nebo rozšířené možností v rámci konektivity.

Více univerzálnosti

O zvukovou stránku se starají dva digitální zesilovače, jeden výškový a jeden středobasový reproduktor. Zvukový profil lze přesně upravit přes ekvalizér v doprovodné aplikaci. Kapacitu bateriového článku sice neznáme, ale zvládne 10 hodin provozu při střední hlasitosti. Uživatelé mohou nabíjet pomoci USB-C portu s výkonem až 15 W či bezdrátové technologie Qi.

sonos roam 2 1 2500x2500x sonos roam 2 4 2500x2500x sonos roam 2 5 4000x3000x

Zdroj: Sonos

Samotné připojení probíhá přes starší Bluetooth 5.2 a také WiFi podporující standardy 802.11a/b/g/n/ac. K dispozici jsou tlačítka na ovládání přehrávače, hlasitosti či mikrofonů. Funkce Sound Switch umožňuje přepínání hudby mezi dalšími reproduktory ze stejné dílny. Základní výbavu uzavírá certifikace odolnosti IP67, podpora AirPlay 2 od Applu a ovládání hlasem díky integrované asistentce Alexa od Amazonu.

Nakonec firma začne dodávat pět barevných verzí v matu (bílá, černá, modrá, oranžová, zelená) za cenu 179 dolarů (tj. cca 4 084 Kč).

sonos roam 2 3 2500x2500x sonos roam 2 2 2500x2500x

Zdroj: Sonos

Zdroje: sonos.com, gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat