iOS 17.5 přináší vylepšení, které umožní ponechat zapnutou funkci „Najít“ pokud máte telefon v opravě

iOS 17.5 přináší vylepšení, které umožní ponechat zapnutou funkci „Najít“ pokud máte telefon v opravě
2024-05-03T18:00:48+02:00
• 3. 5. 2024

iOS 17; zdroj: Dotekománie

Nový režim „Stav opravy“ v iOS 17.5 přináší uživatelům iPhonu významné vylepšení, pokud se chystají odnést své zařízení do opravy. Dříve museli uživatelé před odesláním svého iPhonu do opravy vypnout funkci Najít, což byl proces komplikovaný zavedenou ochranou proti odcizení zařízení v systému iOS 17.3. S novým režimem „Stav opravy“ uživatelé nemusí funkci Najít vypínat.

Nová užitečná funkce v iOS 17.5

Tento nový režim umožňuje uživatelům potvrdit pomocí Apple ID a hesla, že se chystají odeslat svůj iPhone do opravy. Technici společnosti Apple, nebo autorizovaného servisu tak mohou potvrdit, že daná osoba iPhone vlastní, a pokračovat v opravě, aniž by bylo nutné vypínat funkce ochrany před odcizením zařízení a Najít.

iPhone 15 2 6000x3368x

iPhone 15 a iPhone 15 Plus; zdroj: Dotekománie

I když se jedná o užitečnou funkcionalitu, uživatelé by měli být opatrní, aby tento režim nepovolovali bezdůvodně, dokud není jasný způsob, jak zařízení ze stavu oprav odstranit. Je možné, že pouze technici společnosti Apple, nebo autorizovaného servisu budou moci potvrdit, že oprava byla úspěšně dokončena, a poté zařízení z tohoto režimu odebrat.

Celkově je nový režim „Stav opravy“ v iOS 17.5 vítanou aktualizací, která by měla uživatelům usnadnit proces odeslání iPhonu do opravy a eliminovat zmatky spojené s vypínáním funkce Najít. Zároveň tato nová funkce uživatelům umožní svůj telefon sledovat během celého procesu opravy ve službě Najít. Funkce je dostupná pouze pro iPhone, nikoli pro iPad, a bude součástí nadcházející aktualizace systému iOS, která by měla být uvolněna veřejnosti v květnu.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat