Emulátory her konečně mohou do Apple AppStore

Emulátory her konečně mohou do Apple AppStore
2024-04-06T09:35:54+02:00
• 6. 4. 2024

Zdroj: makeuseof

Sice každou chvíli vychází kdejaký nová hra, jež se snaží maximálně zaujmout uživatele a zejména nalákat k nákupu rozšíření, tak je zde velké množství legendárních a retro her, které mají stále své fanoušky. Předělávat je na novější platformy je mnohdy velmi náročné a tak dostaly prostor emulátory. Jde tedy o software, který umožňuje si zahrát starší tituly na novějším hardwaru a softwaru. Nově mohou zamířit na iOS.

Emulátory her na iOS

Apple neumožňoval přítomnost emulátorů her v AppStore, takže zde nebyla cesta, jak si zahrát starší herní tituly v jejich původní formě. Apple je ale v poslední době pod drobnohledem kolem jeho pravidel pro vývojáře. Než aby riskoval nákladné soudní spory a následné rozsudky, uvolňuje některá pravidla. V poslední aktualizaci podmínek pro vývojáře nově zmiňuje, že emulátory mají volnou cestu do AppStore.

V tomto případě mohou vývojáři dokonce nabízet možnost stahování přímo v samotném emulátoru, přičemž musí ručit a hlavně dodržovat všechny podmínky AppStore, včetně těch na ochranu soukromí. Sice v jedné části podmínek je uvedeno, že vývojáři musí využívat placení skrze Apple systém, ale v EU je situace jiná a toto si nemůže nárokovat.

Apple iPhone 15 Pro iOS 6000x3368x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Současné vývojáři musí mít systém filtrování závadného obsahu a také musí mít mechanismus pro hlášení závadného obsahu. Bonusovým dodatkem aktualizovaných podmínek je také umožnění miniher u komunikačních aplikací, ale zde jde spíše jen o upřesnění, že takové aplikace mohou nabízet jen takové tituly, které jsou postaveny na webové technologii.

Apple sice na jednu stranu uvolňuje ruce vývojářům, ale na straně druhé jsou emulátory v ohrožení. Například Nintendo jde právě po vývojářích emulátorů jejich her.

Zdroje: theverge.com, xda-developers.com, makeuseof.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat