Google zvyšuje zabezpečení plateb u Peněženky, a může to být otravné

Google zvyšuje zabezpečení plateb u Peněženky, a může to být otravné
2024-03-23T18:00:09+02:00
• 23. 3. 2024

Zdroj: Visa

4

Google provedl několik kosmetických změn u své platební služby a aplikace. Dříve se vše jmenovalo Google Pay, ale nyní je toto označení určeno jen pro samotnou službu, zatímco aplikace se nově jmenuje Google Peněženka. V poslední době jsme se dočkali jen několika změn, ale nyní začíná Google měnit bezpečnostní politiku.

Častější ověření

Ještě donedávna stačilo, abyste měli rozsvícený displej při placení. Tato možnost je v Česku k dispozici do částky 500 Kč. Jakmile se jedná o vyšší sumu, tak jste museli odemknout zařízení, případně i hodinky. Google ale nedávno zveřejnil na stránce podpory tento text:

Pokud jste v nedávné době nepoužili metodu ověření, jako otisk prstu nebo PIN kód, z vaší kreditní a debetní karty brzy nebudou účtovány maloobchodní platby. Někteří uživatelé možná budou muset již nyní před platbou provést ověření. Pokud budete požádáni o ověření totožnosti, proveďte k němu na vašem zařízení požadované kroky, abyste mohli provést platbu.

Jinak řečeno, aplikace Google Peněženka bude požadovat ověření při každé platbě, takže i pro nižší sumu budete muset použít bezpečnou formu ověření a odemčení mobilu. Zatím se novinka začala objevovat jen v několika krajinách a jen části uživatelů, ale asi dochází k postupnému zavádění.

google pay contactless 640x640 640x640x

Zdroj: Visa

I já osobně jsem se setkal se situací, že jsem musel na chytrých hodinkách znovu zadávat ověření i pro malou platbu. Dříve stačilo, abych je odemknul při nasazení a pak aplikace nechtěla opětovné ověření. Zatím ale není jasné, jestli zde budou nějaké jiné limity, nebo prostě Google jednoduše zavede ověření pro jakoukoliv platbu bez rozdílu.

Google Wallet
Google Wallet
Developer: Google LLC
Price: Free

Zdroje: support.google.com, 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

To, že po mě do 500 nechce foun žádné ověření, je jediná věc, která mě na placení mobilem velmi vadí. Takže tuto změnu vítám všema deseti!

Aleš Příhoda

24. 3. 2024, 10:13

Me posledni rok otravuje overenim telefon u vetsich plateb nez 500. Odemknut otiskem nebo oblicejem. Pipnu poprve, neuspech, chce to znovu otisk, pipnu podruhe a zaplaceno. Driv stacilo jen prvotni odemknuti telefonu.

Miloš Bíba

24. 3. 2024, 9:47

No taky už to mám, že zadávám PIN vždy, jen aby to Google nepřehnal a neudělal to tak komplikované, že zase začnu nosit kartu a na celé jejich vylepšení se vykašlu.

Roman Praslička

23. 3. 2024, 19:54

Když Google zevede něco co mi leze na nervy tak mi to zapne v první vlně. Potvrzuji že posledních 4-5 plateb chtěl mobil ověření vždy i na platbě kolem 100 Kč

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat