Apple pracuje na svém chytrém prstenu, hodlá zatopit konkurenci?

Apple pracuje na svém chytrém prstenu, hodlá zatopit konkurenci?
2024-02-22T13:17:42+02:00
• 22. 2. 2024

Zdroj: MacRumors

Trh s chytrými nositelnými zařízeními roste neustále rychlejším tempem, což je patrné ze stále rostoucího zájmu spotřebitelů o sledování svého zdraví a aktivit. V této době, kdy trhu dominuje chytrá nositelná elektronika, se stále více prosazuje nový trend v podobě chytrých prstenů.

Chytrý prsten od Applu již brzy?

Apple, který je dlouhodobě uznáván za svou inovativnost v oblasti nositelných technologií, pravděpodobně brzy vstoupí na trh s chytrými prsteny. Zdroje naznačují, že Apple již několik let zkoumá koncept chytrého prstenu a nyní, v době, kdy Samsung chystá uvedení svého Galaxy Ring, se zdá, že Apple urychluje vývoj vlastního nositelného zařízení tohoto druhu. Tento krok by mohl být právě reakcí na rostoucí trh a také blížící se představení prstenu od Samsungu.

Chytrý prsten od Apple by se pravděpodobně zaměřil na monitorování zdravotního stavu, sledování klíčových biologických údajů, jako jsou srdeční tep, hladina kyslíku v krvi a tělesná teplota, a mohl by také nabídnout funkce sledování spánku, nebo bezkontaktní platby. Úzká integrace s iOS a dalšími zařízeními Apple, včetně synchronizace s Apple Health, by z chytrého prstenu dělala velice užitečný doplněk. Důležitým aspektem by byla i dlouhá výdrž baterie, díky které by mohl být prsten nošen bez nutnosti častého nabíjení.

107861598 1280x720x

Zdroj: Mashable

Na druhé straně Samsung, s jeho Galaxy Ring, se zdá být připraven obsadit první místo na trhu chytrých prstenů. Toto zařízení by mělo nabídnout funkce jako monitorování krevního oběhu, měření EKG, sledování spánku a možnost bezdrátového ovládání zařízení a platby. Samsung plánuje představit svůj chytrý prsten na akci Unpacked v druhé polovině července, což naznačuje, že masová výroba by mohla začít již ve druhém čtvrtletí.

Zpráva také poukazuje na to, že Apple může koordinovat načasování uvedení svého chytrého prstenu tak, aby následovalo po představení Samsungu. Tato strategie by odpovídala přístupu generálního ředitele Apple Tima Cooka, který preferuje „nebýt první“, ale místo toho přinášet vylepšené a inovativní produkty. Zda a kdy Apple uvede svůj chytrý prsten na trh, zůstává otázkou, ale je jasné, že oba technologičtí giganti jsou připraveni rozšířit trh s nositelnými zařízeními o nové a inovativní produkty.

Zdroj: androidheadlines.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat