reklama

X (Twitter) spouští možnost volání, i video hovory aktualizováno

X (Twitter) spouští možnost volání, i video hovory [aktualizováno]
2024-01-19T16:30:31+01:00
• 19. 1. 2024

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aktualizováno 19. 1.

Až po skoro třech měsících přichází možnost volání do aplikace X pro Android. Funkce je dostupná nějakou dobu pro iOS. Novinka by se měla objevit ve vaší aplikaci již nyní skrze oznámení, přes které se můžete dostat do nastavení. V tuto chvíli se ale jedná o částečně omezenou funkci. Zatímco hovor může přijmout kdokoliv, zahájit ho může jen uživatel s placeným účtem.

Screenshot 20240119 040303 1080x2400x

Zdroj: Dotekomanie.cz

V nastavení lze zvolit, kdo vám může zavolat. Nemusíte se obávat, že by vám jen tak někdo zavolal. Primárně jsou povoleny hovory od kontaktů a od lidí, které sledujete. Můžete si navíc zapnout hovory od ověřených uživatelů, ale tato možnost je primárně vypnuta.

Screenshot 20240119 040337 1080x2400x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Původní článek 26. 10.

Elon Musk dříve uvedl, že na X bude umožněno volání mezi uživateli v rámci soukromé konverzace. Sice společnost jen uvedla několik zmínek na svém profilu, ale zatím nezveřejnila kompletní informace. I tak se začíná funkcionalita objevovat u uživatelů.

Volání na X

Někteří uživatelé získávají možnost aktivace telefonování, přičemž jsou dostupné i video hovory jeden na jednoho. Zatím tedy není možnost skupinového volání. Samotná funkce se objevuje sporadicky a není ani jasné, jestli je nutné mít Premium či nikoliv. Na tyto detaily si budeme muset počkat.

Dostupnost funkce se dá zjistit otevřením aplikace. Pakliže se vám objeví informace o dostupnosti, můžete si ji aktivovat, respektive nastavit. I v tomto případě lze zvolit, kdo vám může zavolat. Lze nastavit, jestli vám mohou volat uživatelé, které sledujete, případně kontakty z vašeho adresáře, případně ověření. Lze vybrat jednotlivé skupiny. Ukázku video hovoru můžete vidět níže, jde o verzi pro iOS.

Pro zavolání někomu stačí jít do konverzace a v horním pravém rohu kliknout na ikonu telefonu. Zde si vyberete, jestli se má jednat o běžný hovor nebo video. Lze přepínat kamery, deaktivovat kameru nebo mikrofon, případně ztlumit hovor. Více funkcí zatím není k dispozici.

Zdroje: 9to5mac.com, techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat