reklama

Chatbot Bard od Google dokáže sledovat YouTube

Chatbot Bard od Google dokáže sledovat YouTube
2023-11-29T11:35:16+01:00
• 29. 11. 2023

Zdroj: neowin

Zatímco Microsoft se nedávno rozhodl změnit jméno svého generativního AI chatbota na „Pilot“, Google alespoň prozatím zůstává u jména „Bard“. A právě Bard získal během posledních týdnů několik zajímavých novinek.

Aktualizace Extensions

Jedna z nových funkcí je jakousi aktualizací rozšíření Google Bard Extensions spuštěného v září. Tato rozšíření umožňují, aby se Bard připojil k dalším aplikacím a službám od Google, a to pochopitelně včetně YouTube. Nyní tedy Bard dokáže získávat z YouTube informace, které může následně použít v konverzacích, které s ním vedete.

Porozumění videím z YouTube

Na oficiální stránce týkající se aktualizace Barda je uvedeno:

„Děláme první kroky k tomu, aby byl Bard schopen porozumět videím na YouTube. Pokud například hledáte videa o tom, jak vyrobit dort s olivovým olejem, kolik vajec je potřeba na recept z prvního videa. Chápeme, že si přejete větší míru zapojení do YouTube videí. Proto jsme přidali nové funkce do YouTube Extension tak, aby byl Bard schopen pochopit některá videa, a mohl tak vést lepší konverzace o jejich obsahu.“

Rovnice, věková hranice a kyberzločin

Kromě toho získal Bard minulý týden několik dalších novinek. Mezi ně patří „vysvětlení krok-za-krokem“ ohledně řešení matematických rovnic. Další novou funkcí je schopnost vytvářet grafy, a to buď z libovolných dat zadaných uživatelem, nebo z tabulek, které sám Bard může vytvořit během konverzace.

Google také snížil minimální požadovaný věk pro použití Barda, v některých zemích až na 13 let (v ČR je hranice 15 let). Společnost také oznámila, že podnikne kroky proti dvěma kyberzločineckým skupinám, které zneužívaly jméno Bard k podvodům. Mimo jiné přesvědčovali uživatele, že je nutné si stáhnout aplikaci Bard, přičemž se jednalo o nebezpečný malware.

Zdroj: neowin.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat