reklama

Google Fotky dostávají zálohování uzamčené složky

Google Fotky dostávají zálohování uzamčené složky
2023-08-29T18:49:35+02:00
• 30. 8. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google se snaží neustále vylepšovat své aplikace a služby. O některých funkcí se ví se značným předstihem, a to přes beta testování nebo zkoumáním zdrojového kódu. Již nějakou dobu víme, že se chystá možnost zálohování uzamčené složky, kam se lze dostat jen přes ověření uživatele a obsah není dostupný pro jiné aplikace. Nyní jsme se dočkali oznámení novinky, ale to není vše.

Nejen zálohování

Google dnes představil možnost zálohování uzamčené složky, ale to není jediná novinka. Samotný obsah budete mít dostupný skrze své heslo ze zařízení i jinde, a to nejen na Android zařízení. Novinka přichází také do aplikace pro iOS a do webové verze. V podstatě se nově jedná o kompletně zálohovaný obsah, který je zabezpečen ještě jednou úrovní navíc.

To ale není vše, co Google představil. Vzhledem k tomu, že samotná možnost zálohování přidává další položku do nastavení, tak už bylo na čase trochu překopat všechny možnosti. Google tak představuje zcela nové rozhraní nastavení aplikace Google Fotky. Místo jednoho dlouhého seznamu možností se nyní v podstatě nabízí kategorie, do kterých jsou roztříděny jednotlivé položky.

Google Photos Settings 1920x1080x

Zdroj: Google

Google již začal s rozšiřováním těchto možností, ale bude nějakou dobu trvat, než se novinky objeví u všech uživatelů. Zřejmě i tentokrát použil rozšiřování ve vlnách. Může tak trvat i několik týdnů, než se vše objeví u každého uživatele na každém zařízení.

Zdroj: 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat