reklama

Prohlížeč Chrome získává 5 nových funkcí pro správu hesel

Prohlížeč Chrome získává 5 nových funkcí pro správu hesel
2023-06-13T13:30:29+01:00
• 13. 6. 2023

Zdroj: Google

Není žádným tajemstvím, že každý rok je pravidelně prolomeno či prozrazeno více než jedna miliarda hesel, spousta uživatelů totiž vsází na pouze jedno heslo někdy i třeba na několika účtech či platformách najednou. Ideálním řešením je tak použití unikátního hesla pro každý nový uživatelský účet, v tom případě se ale můžeme bavit i o desítkách hesel pro různá místa. Řešením jsou tak populární správci hesel, přičemž Google nyní vylepšuje ten svůj v prohlížeči Chrome.

Vylepšená práce s hesly nejen v desktopové verzi

Správce hesel v prohlížeči Chrome již několik let nabízí například navrhování silných hesel pro každý jednotlivý účet a zároveň nechybí ani jejich automatické ukládání do vašeho uživatelského Google účtu. Nově ale Chrome získává nová vylepšení, která dle společnosti slibují nejen vyšší bezpečnost, ale zejména příjemnější uživatelské rozhraní.

Přístup z úvodní obrazovky

Mezi jednu z hlavních novinek patří umístění správce hesel přímo na úvodní plochu prohlížeče. Nově tak bude dostupný pod tlačítky „Správce hesel“, nebo „Spravovat hesla“, vždy když vám Chrome nabídne automatické vyplnění hesla. Pro ještě rychlejší přístup bude také možné vytvořit zástupce na úvodní plochu prohlížeče.

1 Password Manager UI Hero UI width 1000format webp 1000x622x

Zdroj: Google

Nové metody ověření pro PC verzi

Doteď bylo možné ověření totožnosti pomocí biometrie možné pouze na mobilních zařízeních s operačními systémy Android a iOS, ale nyní tato možnost přibyde i pro desktopovou verzi prohlížeče. Pokud tak Chromu povolíte přístup k potřebným senzorům, budete se moci ověřit například pomocí otisku prstu či rozpoznání obličeje skrze Windows Hello.

2 Password Manager UI Login Scwidth 1000format webp 1000x614x

Zdroj: Google

Poznámky pro jednotlivé účty

Dnes je již naprosto běžné mít několik uživatelských účtů na jedné platformě, například pro osobní a pracovní účely. Občas ale může nastat situace, kdy nebudete vědět, které heslo je ke kterému účtu. Právě pro tyto případy bude nově možné ke každému heslu přidat poznámku, k čemu přesně se váže.

3 Desktop Password Notes Inlinwidth 1000format webp ZoBH6nR 1000x832x

Zdroj: Google

Import hesel z ostatních správců hesel

Pokud jsme dosud využívali jiného správce hesel, Chrome nyní nabídne možnost import hesel, která jste měli uložena jinde. Nebude chybět ani opačná možnost, tedy export hesel pro jiného správce. Bude stačit pouze všechna hesla exportovat do souboru .csv a následně je importovat do Chromu nebo jiného správce.

4 Password Manager UI Import Pwidth 1000format webp 1000x614x

Zdroj: Google

Nalezení slabých a prolomených hesel na iOS

Co se týká seznamu slabých a potencionálně lehce prolomitelných, nebo dokonce již prolomených hesel, tato funkce je na zařízeních s operačním systémem Android a také desktopové verzi již nějakou dobu, na iOS ale stále chybí. Google ale nyní slibuje, že tuto funkci v blízké době přidá také pro zařízení s iOS, svá hesla si tak můžete zkontrolovat i na svém iPhonu nebo iPadu.

5 Password Manager UI Passwordwidth 1000format webp 1000x1000x

Zdroj: Google

Zdroj: blog.google

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat