reklama

Oppo to zřejmě vzdává s vlastními procesory a koprocesory

Oppo to zřejmě vzdává s vlastními procesory a koprocesory
2023-05-13T16:30:08+02:00
• 13. 5. 2023

Oppo Find X6 Pro; Zdroj: Oppo

Oppo je dnes jeden z největších výrobců smartphonů na současném trhu. Ostatně stojí za několika subznačkami a v současnosti pod tohoto výrobce spadá OnePlus. Firma chtěla své postavení využít a trochu se osamostatnit v případě procesorů a koprocesorů, ale evidentně to nevyšlo.

Konec pro MariSilicon?

Oppo vytvořilo dceřinou společnost Zeku a do vývoje a výroby se napumpovala velká částka, větší než jedna miliarda dolarů. Výsledkem byla řada MariSilicon, kde jsou koprocesory MariSilicon X (využití ve focení) a MariSilicon Y pro audio. Dalším krokem měl být vlastní procesor, ale jak se ukazuje, nikde se tak nestane.

img 03jpgthumb 800x450x

MariSilicon X; Zdroj: Oppo

Společnost se z ničeho nic rozhodla ukončit Zeku, a to doslova ze dne na den. Dokonce zaměstnanci nic nevěděli a prý jim bylo jen oznámeno, že ať další den nechodí do práce. Oppo uvádí, že tento krok byl velmi obtížný a že je způsobený současným turbulentním stavem na aktuálním trhu. Bohužel jsme se více nedozvěděli a zástupci společnosti odmítají cokoliv nad rámec komentovat.

Není tedy jasné, co se stane s koprocesory MariSilicon. Je možné, že se o výrobu postará třetí strana, ale tento proces může být zdlouhavý, zejména jeho samotné nastartování. Nabízí se také možnost, že jednoduše dojde k ukončení této linie a Oppo bude u svých mobilů používat řešení jiné společnosti.

Jde o velmi razantní krok, hlavně ve spojení s utracenými penězi ve vývoji. Budeme si muset počkat na další případné informace z Oppo, kterým směrem se bude společnost ubírat.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat