reklama

WhatsApp zavádí bezpečnostní funkce pro lepší ochranu účtu a ochranu před malwarem

WhatsApp zavádí bezpečnostní funkce pro lepší ochranu účtu a ochranu před malwarem
2023-04-15T19:31:09+02:00
• 16. 4. 2023

Zdroj: Dotekamanie.cz

Společnost Meta ve své aplikaci WhatsApp zavádí nové bezpečnostní vrstvy pro lepší ochranu účtu a kontrolu nad soukromím.

WhatsApp bude díky nové aktualizaci bezpečnější

Jedná se o funkce, které nejsou na první pohled viditelné, ale na pozadí plní důležitou bezpečnostní roli. Jednou z prvních novinek, která přichází je ochrana účtu při přechodu na jiné zařízení. Pokud nově budeme svůj WhatsApp účet aktivovat na jiném zařízení, na původním zařízení budeme vyzváni k potvrzení, že tent krok chceme opravdu učinit. Pokud na původním zařízení tuto kontrolu nepotvrdíme, nebudeme moci na novém zařízení účet aktivovat.

336482564 786411103044045 610725419550961150 n 1921x1080x

Zdroj: WhatsApp

Další bezpečnostní vrstvou, která přichází do aplikace WhatsApp je ověření zařízení. Aplikace obdržela vylepšené kontroly pro ověření zařízení, aby bylo lépe ochráněno proti zneužití proti šíření spamu a malwaru v případě, že by bylo zařízení napadeno. V neposlední řadě pak do aplikace přichází funkce automatických bezpečnostních kódů. Tuto funkci ocení především uživatelé, kteří si zakládají na vyšší bezpečnosti a chtějí si ověřit, že používají opravdu zabezpečenou komunikaci. K tomu poslouží možnost ruční kontroly založené na procesu „Key Transparency“, kdy si kliknutím na kartu šifrování okamžitě ověříme, že je spojení zabezpečené. Nové bezpečnostní funkce jsou již k dispozici pro všechny uživatele.

Zdroj: blog.whatsapp.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat