reklama

Apple zřejmě chce sledovat pohyb celého těla

Apple zřejmě chce sledovat pohyb celého těla
2023-04-03T11:40:54+02:00
• 3. 4. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

Dnešní nositelná elektronika se snaží napomáhat v nejrůznějších oblastech. K tomu ale potřebuje dostatek dat, s čímž je spojeno i množství senzorů, které výrobci integrují. Například již dnes existují bezdrátová sluchátka, která kromě poskytování hudebního zážitku umí změřit teplotu a dokonce i tep. Apple ale asi plánuje další krok, který využije všechna současná zařízení najednou.

Apple a sledování těla

Pokud si zakoupíte všechny běžné produkty od Applu, tak ve své podstatě rozmisťujete na svém těle nejrůznější senzory. Hodinky mají dostatek senzorů pro detekci nejrůznějších sportovních aktivit, přičemž sledování životních funkcí je samozřejmé. Mobilní telefon mají uživatelé zpravidla v kapsy, takže lze využít všechny senzory pro detekci chůze a další aktivity. Sluchátka dnes již mají také senzory pro detekci otáčení hlavy a také směřování, zejména kvůli nabídnutí prostorového zvuku.

V Applu si zřejmě řekli, že již je na běžném uživateli dostatek senzorů a vymysleli systém pro sledování pohybu celého těla. Konkrétně se podařilo najít dva patenty, které popisují využití všech možných současných senzorů pro sledování celého pohybového ústrojí. Dokonce jdou dál a snaží se použít i video z iPhonu. Všechna tato data mohou rekonstruovat 2D i 3D model člověka.

1680262316 screenshot 2023 03 31 at 50032 pm story 760x485x

Zdroj: Gizmodo (se souhlasem)

Samozřejmě se nabízí otázka, k čemu toto vše se dá použít. To již Apple nepopisuje, ale napadá nás například možnost detekce problémů s páteří, případně detekce problémů s chůzí. Vzhledem k tomu, že patent nezmiňuje ani jeden nový senzor, tak se dá předpokládat, že vše bude záležet na vývojářích ve společnosti. Můžeme se tak dočkat dalšího diagnostického systému.

Zdroj: neowin.net

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat