Instagram bude obsahovat reklamu ve výsledcích hledání a funkci Reminder Ads

Instagram bude obsahovat reklamu ve výsledcích hledání a funkci Reminder Ads
2023-03-25T11:38:51+02:00
• 25. 3. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

Společnost Meta oznámila dvě novinky, které se objeví ve službě Instagram. Obě dvě novinky s reklamou v aplikaci, které by měly posílit slabou poptávkou ze strany zadavatelů.

Instagram chce oživit klesající zisky z reklamy

Meta oznámila, že začala ve službě Instagram testovat zobrazení reklamy ve výsledcích hledání. Tímto krokem chce ještě více oslovit uživatele, kteří aktivně hledají konkrétní firmy, produkty a obsah. Reklama by se měla objevovat mezi obsahem, který bude na základě hledání zobrazení. Po testovací fázi chce Meta tuto novinku spustit globálně v několika následujících měsících. Lze očekávat, že tato novinka nebude přijata kladně mezi uživateli vzhledem k tomu, že se doposavad reklama v této službě aktivně nezobrazovala.

instgaram reminder ads 1125x812x

Zdroj: Techcrunch

Další novinkou, kterou chce Meta do Instagramu zavést, je Reminder Ads. Jedná se o nový reklamní nástroj, který bude primárně sloužit firmám a značkám, aby mohly lépe informovat uživatele o uvedení nových produktů a značek na trh. Reminder Ads bude také sloužit pro informování o nových událostech spojených s daným produktem. Uživatelé pak budou mít na výběr, zdali se budou chtít přihlásit k odběru těchto oznámení.

Všechny tyto nové funkce mají primárně sloužit ke zvýšení zisků z reklamy a pobídnout tak inzerenty k vyšší aktivitě. Meta se celkově potýká s klesajícími zisky z reklamy a tímto krokem se je snaží opět oživit. Z výsledků hospodaření za Q4 2022 je patrné, že zisky z reklamy klesly z 32,6 miliardy za stejné období před rokem na 31,2 miliard.

Zdroj: techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat