Huawei ztrácí zákazníky. 80 miliónů klientů si přebralo Xiaomi, Apple či Honor

Huawei ztrácí zákazníky. 80 miliónů klientů si přebralo Xiaomi, Apple či Honor
2023-02-16T13:30:30+02:00
• 16. 2. 2023

Zdroj: PocketNow

Kvůli různým sankcím uvaleným na Huawei zaznamenala společnost masivní pokles ve svém hlavním podnikání v oblasti chytrých telefonů. Nyní jeden z vedoucích pracovníků společnosti Xiaomi prozradil, které značky této situace využily.

Huawei trpí kvůli sankcím. HarmonyOS situaci nezachránil

Podle Lu Weibinga, prezidenta skupiny Xiaomi, se čínský technologický gigant Huawei v důsledku sankcí stal přibližně o 80 milionů zákazníků chudší. Huawei totiž ztratil přístup k hlavnímu dodavateli čipů TSMC, který vyráběl jeho vlastní SoC Kirin, a zároveň ztratil přístup ke svým dodavatelům v USA, od kterých odebíral technologie. Tento vývoj prakticky ochromil činnost společnosti v oblasti chytrých telefonů, což vedlo ke jejímu pádu.

Huawei nova 1620x1080x

Zdroj: Gizchina

Tato značka byla kdysi druhým největším OEM výrobcem chytrých telefonů na světě, ale po těchto sankcích ze strany USA zaznamenala rychlý úpadek. Vysoký představitel společnosti Xiaomi sdělil, že z 80 milionů uživatelů, o které Huawei přišel, jich 50 milionů přešlo ke Xiaomi. Huawei ztratil 20 milionů zákazníků ve prospěch výrobce iPhonů, společnosti Apple, a zbylých 10 milionů získala její bývalá dceřiná společnost Honor.

Absence Huawei na čínském trhu ukázala, jak úspěšná tato společnost v minulosti byla, jelikož se objevila obrovská mezera, kterou se ostatní značky snaží zaplnit. Konkurenční společnosti rychle převzaly podíl na trhu, přičemž mnohé z nich zaznamenaly v posledních letech významný růst. Celkově však trh s chytrými telefony stále klesá, především kvůli různým problémům v dodavatelském řetězci a ekonomickým faktorům. Huawei i tak měl v polovině roku 2022 největší podíl v počtu uživatelů světově používající chytrý telefon. Těžil ještě z prvenství v prodejích v předchozích letech.

Zdroje: amsterdamfox.com, gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat