reklama

Dejte si pozor na aplikace lákající na ChatGPT

Dejte si pozor na aplikace lákající na ChatGPT
2023-01-11T19:30:38+01:00
• 11. 1. 2023

Zdroj: slate (se souhlasem)

4

V poslední době se hodně proslavila novinka ChatGPT, za kterou stojí nezisková organizace OpenAI. Ta se zabývá výzkumem umělé inteligence a jejího využití. Relativně nedávno organizace vydala ChatGPT, což je chatbot postavený na jazykových modelech GPT-3 od OpenAI. Aktuálně se například řeší využití pro nejrůznější oblasti, dokonce i pro psaní dokumentů nebo článků. Bohužel tohoto trendu se snaží zneužít podvodníci, případně se někteří snaží přiživit.

ChatGPT je zdarma

Samotný ChatGPT je k dispozici zdarma pro vyzkoušení na stránkách chat.openai.com, kde si můžete s touto technologií pohrát. Chatbot nemá jakékoliv API, ani zde není jakákoliv oficiální aplikace. Jinak řečeno, aplikace chlubící se ChatGPT nejsou legitimní. Pakliže chtějí, abyste si zaplatili například v rámci předplatného rozšířené funkce, jedná se s největší pravděpodobností o podvod.

V obchodech s aplikacemi pro Android i iOS se již objevilo mnoho placených aplikací lákajících na ChatGPT a některé se dostaly na přední příčky v oblíbenosti. Společnosti Apple i Google již zakročily a některé zmizely z obchodů. Tvůrci falešných aplikací ale již utržili nějaké finanční prostředky.

Screenshot 38 670x253x

Zdroj: Apple

Bohužel je stále k dispozici mnoho aplikací, které se chlubí funkcionalitou ChatGPT. Je nutné brát v potaz fakt, že zde není API pro ChatGPT, takže aplikace nemají přímé spojení na tuto službu. Dost často ani neobsahují nic podobného, co by se blížilo tomuto chatbotovi. Pokud jste si již nějakou takovou aplikaci stáhli do svého zařízení, doporučujeme okamžité smazání.

Zdroje: techcrunch.com, techradar.com, twitter.com, slate.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

defef fefef

14. 1. 2023, 0:38

V podstate môžme povedať, že má, keďže ChatGPT používa práve modely, ku ktorým API je. A tie sú platené, čiže predpokladám, že GPT dokonca používa tie najprimitivnejsie.

Tomáš Malčánek

13. 1. 2023, 15:56

ChatGPT ma API zde https://openai.com/api/

Přemysl Vaculík

VIP 13. 1. 2023, 15:57

To je API k ke službám OpenAI organizace, ale samotný ChatGPT nemá ještě, to se teprve plánuje.

Ondřej Chládek

15. 1. 2023, 6:13

No, není tomu tak. Je to totožný model.

Otázka na Chat GPT:
máš api?
Odpověď:
Ano, OpenAI poskytuje API k použití modelu ChatGPT a dalších modelů. API umožňuje snadno pracovat s modelem ChatGPT pomocí jednoduchých HTTP požadavků. Pomocí API mohou vývojáři snadno integrovat funkce modelu ChatGPT do svých aplikací a služeb, jako je generování textu, odpovídání na otázky nebo generování textových summaries. API také umožňuje kontrolu nad modelem ChatGPT, jako je například nastavení délky generovaného textu nebo kontrola jazyka.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat