reklama

Youtube chystá novinky, mezi kterými je i možnost několika zvukových stop

Youtube chystá novinky, mezi kterými je i možnost několika zvukových stop
2022-12-20T08:00:46+01:00
• 20. 12. 2022

Zdroj: Youtube

Skoro by se dalo říci, že neexistuje měsíce, kdy by nedošlo na uvedení nějaké novinky na platformě Youtube. Minimálně se podaří objevit nějakou testovací funkci. Nyní zde ale máme oznámení budoucích novinek, které by se měly rozšířit v příštím roce.

Youtube testuje možnost fronty a její ovládání u aplikací

Zatím pro Indii, pak pro zbytek?

Dnešní novinky byly oznámeny na konferenci Google For India, kde se ostatně objeví jako první. V podstatě Youtube bude mít několik pilotních programů právě v této zemi a následně zřejmě dojde k rozšíření do celého světa, případně do několika dalších krajin. Jednou z těch prvních je například spolupráce Youtube s předními indickými zdravotnickými centry pro zveřejňování obsahu s ověřenými informacemi. U konkrétních videí nasadí veškeré možnosti pro přepis, překlad a dokonce i dabing, aby diváci měli zdroje s ověřenými informacemi.

S tím je spojena ještě jedna novinka. Youtube dokonce u některých videí nabídne několik zvukových stop. Divák si tedy bude moci přepnout zvukovou stopu, tedy jazyk, v kterém je video dabované. Zde očekáváme, že se funkce rozšíří i mezi běžná videa a bude možné nahrávat více zvukových stop. Bohužel zatím neznáme parametry tohoto systému, ale zjevně se vše odladí právě u tohoto specifického systému.

ezgif 2 49ec7b74af 320x320x

Zdroj: Google

Jednou z novinek bude také přímého textového vyhledávání v konkrétních videí, jak je vidět na animaci výše. Poslední novinkou je spuštění kurzů, tedy těch placených. Tvůrci budou moci nabídnout například sérii videí za poplatek, přičemž tvůrce dostane 55 % z ceny, Youtube si vezme 45 %. Divák ale po zaplacení neuvidí reklamy. Všechny tyto novinky budou spuštěny v Indii, ale pak by se měly dostat i mimo tuto zem.

Zdroje: theverge.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim