reklama

Spotify pracuje na integraci HealthKit pro poskytnutí nabídky hudby na základě cvičení a zdravotních údajů

Spotify pracuje na integraci HealthKit pro poskytnutí nabídky hudby na základě cvičení a zdravotních údajů
2022-12-24T08:44:00+02:00
• 23. 12. 2022

Zdroj: Dotekománie

Spotify patří mezi jednu z nejoblíbenějších hudebních služeb. Uživatelům jsou nabízeny různé hudební seznamy, které sestavuje přímo Spotify a které jsou laděny do různých kategorií ať dle žánrů, nálady, k různým příležitostem a podobně. Nově Spotify pracuje na integraci své aplikace pro iOS a Apple HealthKit.

Spotify možná pracuje na nové funkci

HelthKit je API rozhraní, které zpřístupňuje aplikacím třetích stran data z aplikace Zdraví. Chris Messina na svém Twitteru uvedl, že objevil v kódu aplikace podporu API HealthKit, což znamená, že by měla služba Spotify přístup k datům z aplikace Zdraví. Podle Chrise Messiny by tato data měla být využita pro sestavování hudebních playlistů, které by uživatele měly lépe motivovat k tréninku právě na základě dat o zdraví. Spotify by tak vybírala skladby podle typu cvičení, nebo jeho intenzity.

spotify 640x400x

zdroj: engadget.com

O tom, zdali bude Spotify mít možnost sbírat data musí udělit uživatel, proto se v aplikaci objeví oznámení, které bude muset uživatel potvrdit, že se sběrem souhlasí. Tato funkce není prozatím pro uživatele k dispozici a rovněž sama společnost Spotify se k tomuto nevyjádřila. Budeme si tedy muset chvíli počkat, zdali se informace od Messiny potvrdí.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat