reklama

Podcast #54 – Co si myslíme o nových iPadech?

Podcast #54 – Co si myslíme o nových iPadech?
2022-11-01T16:30:51+01:00
• 1. 11. 2022

iPad Air 5; Zdroj: Dotekománie

1

Probrali jsme nové iPady. Dává smysl iPad 10.generace? Proč není tak levný? Proč má USB-C a podporuje starou Apple Pencil? A co je vlastně nového u iPadu Pro M2?

Pod Zlatou Lampou – 54. díl

Nový díl podcastu Pod Zlatou Lampou právě vyšel. Podcast je věnovaný především mobilním telefonům, tabletům, chytrým zařízením a dalším technologiím. Posloucháním vás budou provázet Miroslav Růžička a Michal Král.

Kde podcast poslouchat:

Podcast si můžete pustit v přehrávači výše, nebo ho můžete sledovat na:

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

V tomto podcastu máte jednu docela dĹŻleĹľitou chybu: ani iPad Pro 12,9″ totiĹľ nemá OLED display. Ty Apple nazĂ˝vá „Super Retina XDR“ a majĂ­ je aktuálnĂ­ iPhony (vyjma SE), zatĂ­mco „Liquid Retina XDR“ jsou obyÄŤejnĂ© LCD s HDR. iPad Pro 12,9″ má oproti 11″ nÄ›která vylepšenĂ­ jako je lokálnĂ­ stmĂ­vánĂ­ (kolem 2500 zĂłn) – to sice zlepšuje kontrast, ale typicky docházĂ­ k nekonzistenci (napĹ™. u titulkĹŻ).

Proto je lepší na média používat Samsung Galaxy Tab S8, který má klasický AMOLED display známý z telefonů, navíc má poměr stran 16:10, který je bližší mediálnímu 16:9 oproti 4:3 na iPadech.

Jinak Samsung letos v televizích přišel s QD-OLED, tj spojení Quantum Dot s modrým OLEDem, který přináší výhody obou technologií. Do tabletů je zatím nenasadil, ale snad brzo přijdou.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim