reklama

Netflix opět kupuje herní studio

Netflix opět kupuje herní studio
2022-11-13T19:30:52+01:00
• 13. 11. 2022

Fotka od Venti Views z Unsplash

Když se řekne Netflix, tak si mnozí představí streamovací službu zaměřenou na filmy, seriály a také vlastní tvorbu. V poslední době se ale snaží společnost nabízet i hry svým předplatitelům, byť to nemá zrovna jednoduché v obchodech s aplikacemi. Nemůže je dávat přímo skrze svou aplikaci. Musí být samostatně v obchodech, aby nedocházelo k porušování zásad provozovatelů. Již koupilo několik herních studií a nyní přidává do sbírky další.

Další tituly pro předplatitele

KonkrĂ©tnÄ› Netflix odkoupil hernĂ­ studio Spry Fox, kterĂ© zĂ­skalo nÄ›kolik ocenÄ›nĂ­. Na svĂ©m kontÄ› má aktuálnÄ› šest titulĹŻ – Cozy Grove, Alphabear 2, Bushido Bear, Alphabear, Road Not Taken a Triple Town. Sice se nejedná o moc her, ale Netflixu jde zejmĂ©na o vĂ˝vojářskĂ˝ tĂ˝m a celĂ© zázemĂ­.

Jde o celkem překvapivý krok, když už nyní firma začíná vytvářet vlastní herní studio, ale zjevně je zapotřebí další lidi do budoucího týmu. Netflix neposkytl informace o ceně samotného obchodu. Bohužel není známo, jaká bude budoucnost pro stávající tituly. Jestli budou exkluzivně jen pro předplatitele streamovací služby, nebo budou stále k dispozici jako nyní.

NETFLIX SPRYFOX GIF 936x622 v1 936x622x

Zdroj: Netflix

Netflix má zatím problém, aby nabízel tento typ obsahu svým předplatitelům. Dle dostupných dat hraje necelé 1 % předplatitelů, což není mnoho. Důvodem asi je i absence AAA titulů, ale to by se mohlo časem změnit.

Zdroje: about.netflix.com, theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim