reklama

Google představuje 5 novinek pro Android smartphony

Google představuje 5 novinek pro Android smartphony
2022-06-03T08:00:54+01:00
• 3. 6. 2022

Zdroj: Google

Google poměrně pravidelně každých pár měsíců představí novinky pro zařízení s Androidem. Někdy jde o vylepšení pro smartphony Pixel, jindy jde o novinky pro všechny. Dnes zde máme několik vylepšení s omezením.

Jarní novinky

První novinka, kterou se Google chlubí, se týká klávesnice Gboard. Jde o možnost vytvoření vlastních nálepek na základě napsaného textu. K dispozici je vždy několik grafických podob. Bohužel je dostupná jen pro anglické nastavení klávesnice. Původně byla omezena jen pro Pixel smartphony.

GMSQ2 illustrated 23customTextStickers 1x1 v04 1080x1080x

Zdroj: Google

S tím také souvisí i rozšíření o 1600 nových kombinací, takže vyjádření může být barvitější a také více osobnější. Nové kombinace se hodně týkají nadcházejícího léta a také Pride Month.

Google se také soustředil na lepší přístupnost, zejména u lidí se zhoršeným sluchem. Vylepšuje redukci šumu, vylepšuje samotný zvuk a také zrychluje zpracování. K tomu navíc přidává úpravy v rámci designu. Dost se zaměřil na aplikace jako Sound Amplifier a také Lookout.

GMSQ2 40SoundAmplifier Android PhoneGraphic 1x1 1080x1080x

Zdroj: Google

Poslední vylepšení nebo spíše novinka se týká Google Play Points. Tyto body jde nově získat k nákupu položek v aplikacích a také hrách. Bohužel tato služba není zatím dostupná v Česku.

Zdroje: blog.google, droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim