reklama

TikTok představuje Pulse, odmění úspěšné tvůrce

TikTok představuje Pulse, odmění úspěšné tvůrce
2022-05-07T22:55:32+01:00
• 8. 5. 2022

Zdroj: Dotekománie

Sociální sítě dávají prostor pro tvorbu, ale nedílnou součástí je i samotný výdělek. V tuto chvíli existují dva způsoby, výdělku. Tvůrci si mohou domluvit spolupráci s nějakou společností, která je platí za propagaci obsahu. Ten druhý bývá k dispozici přímo na konkrétní sociální síti. TikTok je velmi populární platformou, ale samotné finanční odměny jsou spíše založeny na úspěšnosti samotného autora. Respektive platí jen ty nejúspěšnější. Nyní dochází ke změně a zavádí možnost sdílení výdělku z reklamy pomocí služby TikTok Pulse.

TikTok konečně dostane historii, teda aspoň bude dostupnější

TikTok Pulse

Služba TikTok Pulse není určena jen pro odměňování tvůrců. V první řadě jde o nástroj pro společnosti, skrze který mohou nabídnout svou reklamu při procházení obsahu. K dispozici mají nejrůznější nástroje, ale samotné zobrazování reklamy mohou ovlivnit jen skrze 12 kategorií. Obsah se zobrazuje jen u 4 % nejpopulárnějších videí. TikTok tak cílí reklamu jen do takového obsahu, který je nejvíce sledován.

67dc9e8fd2db0c8c7d95fd70d0ad2a7e 288x512x

Zdroj: TikTok

Jak již bylo napsáno, tak TikTok Pulse je i pro tvůrce obsahu. Pakliže se bude u jejich obsahu zobrazovat reklama, dostanou 50 % z výdělku. Je zde ale jedna podstatná podmínka. Vydělávat na zobrazované reklamě je zatím možné jen v několika zemích. TikTok neuvedl, které to jsou. Také je nutné, aby měl tvůrce minimálně 100 000 odběratelů, aby mohl vydělávat i skrze TikTok Pulse.

Jde spíše o pilotní program, který se musí značně vyladit. Dá se očekávat, že dojde k rozšiřování a možná dojde na snížení limitu počtu odběratelů. TikTok tak trochu bude konkurovat Youtube, který má tento systém zaběhnutý velmi dlouho. Ostatně se nyní více soustřeďuje na placené spolupráce.

Zdroje: newsroom.tiktok.com, xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat